Brytyjski muzyk przeszedł ciekawą drogę wizerunkową, zmieniając się z chłopca chodzącego w dresach w faceta, który w śmiały sposób kreuje się na gwiazdę rocka w ekstrawaganckim stylu. Choć nie wszystkie jego stylizacje nadają się do noszenia na co dzień, to Styles nie zapomina też, że nie zawsze trzeba wyglądać, jakby się wychodziło na scenę.

Marynarka we wzory

Zmiana wizerunku Stylesa rozpoczęła się w momencie, gdy zaczął zdradzać swoje uwielbienie dla garniturów od Gucci. Muzyk nie bał się m.in. florystycznych wzorów, które chwilę później stały się jednym z największych trendów w modzie męskiej. Akurat taki komplet może być trochę zbyt śmiałym pomysłem na nasze ulice, ale za to przemycenie marynarki do swojego stylu jest sensownym pomysłem, wprowadzającym trochę świeżości i ekscentryzmu. Warto też zasugerować się rozwiązaniem Stylesa, który przeważnie tonował szaleństwo swojego stroju czarną koszulą. To rozwiązanie dla odważniejszych, ale czemu nie spróbować?

Coś na zimniejsze dni: dopasowanie kolorystyczne

Jesień i zima to pory, które szczególnie lubimy ze względu na to, że to właśnie w tym okresie mamy na sobie najwięcej warstw, co daje nam wiele możliwości. Jednak często najprostsze rozwiązania są najlepsze – jeansy, dobre buty, bluza i ciepły płaszcz. Styles postawił na taką klasykę, ale zrobił też jedną ciekawą rzecz – połączył kolorystycznie płaszcz z obuwiem. Ten prosty trick dał też ciekawy kontrast – z jednej strony mamy ciemne kolory, a z drugiej jasne i ciepłe. Ale płaszcz i buty natychmiast przyciągają wzrok – jest prosto, ale elegancko.

Wyrazisty krawat

Ostatnimi czasy panuje pewna moda na noszenie się bez krawatu. Rami Malek czy Ryan Gosling pojawiali się na różnych galach bez tego jakże zacnego elementu. Prasa szybko wymyśliła na to termin – „air tie”. Jednak Styles jest jedną z tych osób, które pokazują, że krawat ma się ciągle dobrze i nigdzie sobie nie pójdzie. Przykładem jest czarno-biały model w groszki, który widzimy na zdjęciu. Choć całe ubranie prezentuje się świetnie, to nie da się ukryć, że to właśnie krawat wybija się na pierwszy plan. Udowadnia to jedno – pomijając buty, to właśnie dodatki często potrafią odmienić nasz strój. Wyrazisty krawat ma właśnie taką moc.

Pastelowy garnitur

Nic nie przebije uniwersalności granatowego garnituru – to rzecz, którą ubierzemy do każdej sytuacji. Jednak warto też zaopatrzyć się w garnitur o pastelowej barwie – jest to strój, który rzecz jasna świetnie sprawdza się na wiosnę i lato (w przypadku wesel np.). Styles dość często lubi się ubierać w ten sposób. Nic dziwnego – taki zestaw nie tylko ociepla wizerunek, ale przy okazji dodaje lekko dandysowatej elegancji.

W prostocie siła: czerwona koszula i czarne spodnie

Zderzanie mocnego koloru z neutralnym to jeden z najprostszych sposobów, aby dobrze wyglądać. Przykładem jest połączenie czerwonej koszuli z krótkim rękawem z czarnymi jeansami. Nie dość, że można wyeksponować swój bardziej rockowy charakter (jeśli ktoś akurat posiada tatuaże), to jeszcze wykorzystuje się kolor, który z kolei nie tak często znowu znajdziemy w męskiej garderobie. W takim zestawieniu czerwień jest mniej ostentacyjna, więc nie powinna napawać niepokojem. Wystarczy jedynie dorzucić ciemne spodnie i wszystko będzie grało jak należy.

ELLE MAN POLECA: 5 LEKCJI STYLU George'a Clooneya. Te triki aktora zastosuj także w swojej szafie!

ZOBACZ: 5 LEKCJI STYLU Clinta Eastwooda. Aktor skończył właśnie 90 lat, ale jego styl nie ma metryki

CZYTAJ: Co ma w szafie Daniel Craig? I ty możesz wyglądać jak filmowy James Bond!