26 marca, Rzym. Godzina 15.00. Goście z całego świata gromadzą się pod Corsie Sistine, znanymi również jako Korytarze Sykstyńskie. To główna część rzymskiego szpitala z XV wieku, uważanego za najstarszy w Europie. 

Zorganizowany w takiej oprawie pokaz otworzył look zbudowany z obszernej perłowej bluzki typu bustier i równie szerokich spodni. Wśród kolejnych 32 sylwetek znalazły się długie, zwiewne i plisowane sukienki, maksi tuniki z kapturem, sięgające ziemi kreacje z siatki i lejące szmizjerki. W męskiej linii wyróżniały się ażurowe topy, delikatne, skórzane kurtki, garnitury XXL oraz koszule z krótkim rękawem. Wśród dodatków zaś dominowały siatkowe shoppery, skórzane pouch bag (marszczone, noszone w ręku lub pod pachą) oraz baleriny z spiczastym noskiem. 

Całą kolekcję COS prezentowała czołówka światowych top modelek i modeli jak Yasmine Warsame, Leon Dame, Malik Bodian, Jonas Gloer i Mariacarla Boscono, która zamknęła pokaz. A z pierwszego rzędu podziwiali ich m. in. Pamela Anderson (w nachodzącym na twarz, czarnym kapeluszu niemal nie do rozpoznania), brytyjski aktor Jack O’Connell, który pozuje także w najnowszej kampanii marki oraz południowokoreański piosenkarz Min-ho Choi. Nie zabrakło też słynnych modowych influencerów jak Caro Daur, Marc Forne, Beka Gvishiani czy Richard Biedul.