Plejada gwiazd na pokazie Dior jesień 2024

Wczoraj wieczorem w Brooklyn Museum w Nowym Jorku odbył się wyjątkowy pokaz Dior na jesień 2024. Kolekcja stworzona przez Marie Grazii Chiuri składa hołd binarnościom obecnym w osobistym stylu aktorki Marlène Dietrich. Na wybiegu pojawiły się modelki w garniturach i krawatach, garsonkach podkreślających talię oraz kobiecych sukienkach z frędzlami. Dopisali także zaproszeni goście, licznie zjawiając się na jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu. Ambasadorki odziane od stóp do głów w kreacje z metką Dior zinterpretowały "New Look" po swojemu. 

Anya Taylor-Joy Fot. Nina Westervelt/WWD via Getty Images

Anya Taylor-Joy zachwyciła elegancką, czarną sukienką midi ozdobioną przezroczystą siateczką. Aktorka połączyła ją z transparentnymi rękawiczkami sięgającymi do łokci i niebotycznymi szpikami. Dramatyzmu dodało przydymione oko i czarna opaska na głowie.

Diane KrugerFot. Raymond Hall/GC Images

Diane Kruger wybrała natomiast bardziej "chłopięcy" look. 47-letnia aktorka postawiła na ultramodny jeansowy total look z szerokimi spodniami, który połączyła z białą koszulą i męskim krawatem, pretendując do miana najlepiej ubranej gwiazdy wieczoru. Wyprzedziła ją jedynie Karlie Kloss nadając blask przykurzonej nieco garsonce. 

Karlie Kloss udowadnia, że garsonka to gorący trend sezonu

Powstanie garsonki, czyli zestawu składającego się z żakietu, zawdzięczamy Coco Chanel, która zaprezentowała ją na początku XX wieku. Na przestrzeni lat elegancki komplet ewoluował, dostosowując się do współczesnych trendów, ale był kojarzony głównie z biurowymi stylizacjami. W ostatnich sezonach hołdujących estetyce Y2K style i modzie z przełomu wieków nie było dla niej zbyt wiele miejsca. Jednak powoli projektanci przywracają modę na ten nieco niedoceniany element garderoby, czego dowodem jest najnowszy pokaz Dior na jesień 2024, a w ślad za nimi idą gwiazdy i trendsetterki. Wspaniałą interpretację garsonki zaprezentowała Karlie Kloss. Stylizacja modelki była elegancka, a jednocześnie nowoczesna i uniwersalna. W połączeniu z siateczkowymi szpilkami i oryginalnym paskiem, który wyglądał niczym pas zaciskowy, biurowy komplet zyskał nieco świeżości. 

Karlie KlossFot. Evan Agostini/Invision/East News

Co takiego sprawiło, że garsonka, dotychczas kojarzona z formalnością i biurowym dress codem, stała się modnym must-havem tego sezonu? Kluczem jest jej wszechstronność i łatwość dopasowania do różnych stylizacji. Karlie Kloss udowodniła, że elegancki komplet można nosić nie tylko do pracy, ale także na wieczorne wyjścia i mniej formalne okazje.