W najbliższy weekend (konkretnie 1 grudnia) oficjalnie rozpocznie swoją działalność Warszawski Pawilon Architektury Zodiak (Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4). Będzie to miejsce otwarte dla Warszawiaków, przestrzeń do rozmów o architekturze i potencjale gospodarczym stolicy. Organizowane w pawilonie wystawy, warsztaty, dyskusje i imprezy adresowane będą zarówno do dorosłych jak i do dzieci, a do tego będą bezpłatne. Wśród sobotnich atrakcji między innymi spacer z Dariuszem Bartoszewiczem, który opowie o przemianach Ściany Wschodniej. Na odwiedzających czeka też wystawa "Futurama Warszawa".  

Warszawski Pawilon Architektury mieści się w zarysie pawilonu dawnej kawiarni Zodiak oraz placu znajdującego się przed budynkiem. Projekt przebudowy budynku przygotowała pracownia Kalata Architekci. Mógł on powstać w wyniku współpracy miasta Warszawy i stołecznego oddziału SARP

Pawilon ma trzy poziomy. Zabudowano dawny taras na piętrze, zachowano posadzki lastryko, pojawiły się przeszklenia. Zachwyca mozaika ze stłuczki szklanej "Kosmos" zaprojektowana przez Magdalenę Łapińską-Rozenbaum. Nawiązuje ona do mozaiki według projektu Marii Leszczyńskiej, która oryginalnie pokrywała ścianę pawilonu. Powrócił także kultowy neon Zodiak. Dziś o 19:00 rozbłyśnie po raz pierwszy po tak długiej przerwie. To projekt profesora Jana Bogusławskiego, który pierwotnie był częścią większej, neonowej instalacji oplatającej kawiarnię. Przestrzeń przed budynkiem będzie stale się zmieniała, w zależności od potrzeb.