Dziś zabieramy Was na wirtualną wycieczkę do Poznania. Ten 90 metrowy apartament, który zobaczycie w naszej galerii, to projekt pracowni PL.architekci (w składzie: Katarzyna Cynka, Bartłomiej Bajon, współpraca: Agnieszka Jurenko). Co ciekawe wnętrze powstało w 2 miesiące. Praca w tak krótkim czasie wymaga całkowitego zaufania architektom. Tak też się stało. 

Koncepcja projektu zakładała połączenie dwóch osobowości, kultury i stylów życia inwestorów: Polki i Hiszpana. Wnętrza miały być nowoczesne i równocześnie pełne życia i energii. Centralnym punktem w mieszkaniu jest fornirowana dębem siedmiometrowa szafo – ściana oddzielająca salon z aneksem od kącika do pracy (z pomysłowym wieszakiem na rowery). W salonie dominuje więc dąb, także na szafkach kuchennych. Elementy takie jak okap, piekarnik, lodówka ukryto za frontami. Intensywne kolory dywanu (Boconcept), kanap (VITRA) i obrazów nawiązują do hiszpańskich barw i temperamentu właścicieli. 

W sypialni duże łóżko z IKEA zostało nowy wygląd i proporcje: zostało przemalowane na czarno i skrócono mu nogi, dzięki czumu zyskało lepszą proporcję we wnętrzu. Nad łóżkiem wisi ogromna (200cm średnicy) lampa Vertigo (PETITE FRITURE). Sypialnia płynnie połączona jest z holem wejściowym. Naklejone na całej ścianie lustro nie tylko podwaja jego przestrzeń, ale również odbija okno i światło z przeciwległej ściany.

W łazience zostały zestawione na ścianach małoformatowe płytki w naprzemiennym układzie z wielkoformatowymi, ponad 3 metrowej wysokości płytami marmurowymi (Neolith). Funkcjonalności dodaje wielka szafa lustrzana, pozwalająca schować wszystkie kosmetyki i zachowując codzienny porządek.