Studio Loft Kolasiński nie po raz pierwszy przekonuje nas, że lubi wyzwania - adaptacje postindustrialnych budynków, poddasza, stare domy i wiekowe kamienice - wydają się być dla nich doskonałym miejscem do tworzenia niebanalnych i nienachalnych, a jednocześnie poruszających przestrzeni.
Tym razem pokazujemy zaprojektowane przez nich wnętrza 120-metrowego mieszkania w zabytkowej kamienicy   z  1907 r. Budynek znajduje się w malowniczej lokalizacji - na skraju parku.


Projekt wnętrz zakładał renowację i przebudowę wnętrz, projekty i wykonanie nowych mebli, a także renowację mebli, dywanów i oświetlenia vintage. Restauracji i renowacji poddane zostały również oryginalne drewniane podłogi i sztukateria.
Wprawne oko w pełnych światła, wysokich i eleganckich wnętrzach dostrzeże prawdziwe skarby wzornictwa XX w. -  pochodzące z Włoch i Francji lampy z lat 30 i 50 XX w., polskie perełki oświetleniowe, lampy z terenów dawnej Czechosłowacji. Te dodające blasku dostrzeżemy spoglądając w górę, za to spoglądając na podłogę w salonie napotkamy dywan o niezwykłych wzorach. W latach 60 ub. wieku  zaprojektował go Antonin Kybal - twórca nie tylko wielu wspaniałych, poszukiwanych na aukcjach tkanin artystycznych, ale i czeskiej szkoły gobelinu. W salonie pyszni się także komplet mebli drewnianych o pięknych linaich - projekt słynnej duńskiej projektantki Grete Jalk, której meble cieszyły się popularnością i uznaniem użytkowników i krytyków. Projekty Jalk święciły triumfy nie tylko w jej rodzinnej Danii, ale i za oceanem. W tym miejscu warto dodać, że Jalk projektowała z wielkimi sukcesami w czasach, gdy wzornictwo to były typowo męskie rewiry.
Oryginalne, piękne komody to polski projekt z końca lat 50. autorstwa Rajmunda Teofila Hałasa, którego meble po pół wieku z okładem spotykają się z ogromnym uznaniem. 

Fotel w sypialni zaprojektował Pierre Guariche ponad 50 lat temu. 
Łóżko (z wysuwaną w bok praktyczną i wygodną szufladką półką) zaprojektowane zostało przez Loft Kolasiński, a wykonane zostało z drewna dębowego wykończonego olejem. W sypialni jako dekoracja, został wykorzystany francuski plakat  filmu „Matador” Pedro Almodóvara z 1986 roku.

W łazience warto zwrócić uwagę na minimalistyczną w formie, pomysłową szafkę z lustrem (proj. Loft Kolasiński).
Ale ciekawych plakatów, pięknych detali w tym przestronnym, jasnym mieszkaniu znajdziemy więcej. Zapraszamy do wnętrza tygodnia.

WNĘTRZE TYGODNIA - GALERIA>>>>>

Tekst: Ela Stasiak