W mitologii greckiej Eos to bogini porannej zorzy, uosobienie świtu i ożywczego, porannego blasku. W sztuce często przedstawiana bywa jako kobieta ze skrzydłami u ramion i z pochodnią w ręce. Zaś w świecie designerskiego oświetlenia Eos to popularna, pierzasta lampa produkowana przez Vita Copenhagen Design. Nieprzypadkowo swą nazwę wywodzi od greckiej boginki. Świeci wszak subtelnym blaskiem przydając lekkości każdemu wnętrzu. 
Co takiego wyjątkowego jest w tych lampach? Stelaż tego oświetlenia zrobiony jest z prawdziwego puchu i ptasich piór przymocowanych do papierowego rdzenia. Żarówka jest osłonięta, lampa daje więc przyjemne, przytłumione światło tak pożądane na przykład w sypialni, pokoju dziecięcym, czy nad kuchennym stołem. Czysczenie piór jest niekłopotliwe. Wystarczy podobno skorzystać w tym celu z odkurzacza. Dodatkowo pierzasta lampa Eos występuje w kilku rozmiarach i kolorach. Może być dużą lampą stojącą, mini lampką na stoliku nocnym albo klasycznie zwisać z sufitu. Doskonale prezentuje się w towarzystwie innych lamp z tej serii tworząc stado puchatych obłoczków. 

Rodzina lamp Eos ma wielu fanów na całym świecie i wciąż podbija coraz to nowsze serca. Ceny od 359 złotych za wersję mini do około 2100 zł za wersję XL na trójnogu.

W naszej galerii zobaczycie lampy Eos w różnych rozmiarach i wybarwieniach. A poniżej trochę pierzastych trendów z naszego sklepu.