Wszystko zaczęło się w 2009 r., gdy projektant ubrań rozpoczął współpracę z marką Tubądzin. Płytki ceramiczne z linii Paris i London cieszyły się dużym powodzeniem na rynku, a projektant tworzy już piątą i szóstą kolekcję, inspirowaną Berlinem i Monako.

Ta współpraca uwolniła moją kreatywność, pozwoliła wykazać się na zupełnie nowej płaszczyźnie. Udało mi się wypełnić pewną lukę na rynku. Dotychczas trudno było znaleźć nowoczesną ceramikę z prawdziwie designerskim sznytem.

Niedługo później Maciej Zień zaprojektował dwa pierwsze wnętrza w karierze - własne mieszkanie i apartament wiernej klientki atelier. W 2010 r. przyszedł czas na meble, produkowane w pracowni pod Wrocławiem. W ofercie marki nie mogło oczywiście zabraknąć rozwiązań do garderoby, honorowego pomieszczenia w domu każdej klientki projektanta. Zień współpracował też z Tomkiem Rygalikiem, sławą polskiego designu. Razem stworzyli linię mebli Diament, nawiązującą formą do szlifu kamieni szlachetnych.

Od tego czasu Maciej Zień zrealizował wiele projektów komercyjnych, w tym apartamenty pokazowe w inwestycji Woronicza Qbik, restaurację Chez Belier i dom pokazowy w Walentowie. Flagową przestrzenią marki pozostaje zaprojektowany w paryskim stylu salon projektanta przy ul. Mokotowskiej 57, gdzie mieści się także biuro Zień Home.

W roku 2013 projektant będzie musiał świetnie gospodarować czasem, żeby podzielić go między high fashion, a działalność Zień Home. W najbliższych planach ma kilka dużych projektów:

Wygląda na to, że w tym roku będę sporo podróżował po Polsce. Przygotowuję między innymi projekt pięknego apartamentu pokazowego nad samym morzem bałtyckim. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, może w tym roku uda się też wodować na Bałtyku pierwszy jacht z wnętrzami Zień Home. Rozpocząłem również współpracę z położoną w sercu Krakowa rezydencją Angel Wawel. Atmosfera tego miejsca jest absolutnie unikalna, widok zapiera dech w piersiach. Cieszę się, że będę miał swój udział w projektowaniu tego miejsca - mówi projektant.

W GALERII znajdziecie zdjęcia gotowych realizacji marki Zień Home. Podoba Wam się dom w stylu Zienia?