W tym roku Tydzień Rzek WWF odbywał się w dniach 21-27 września. Fundacja WWF przypominała, jak bliskie naszym sercom są rzeki, mimo że często zapominamy o nich w codziennym życiu. Podczas akcji „Rzeka urzeka” każdy miał możliwość opowiedzenia swojej historii związanej z rzeką – wspomnienia z dzieciństwa, wakacyjnej przygody lub innego ważnego momentu.
Strażnicy Rzek WWF zachęcali do nagrania lub opisania swojej historii i umieszczenia jej w mediach społecznościowych z #rzekaUrzeka. Po co? Aby obudzić drzemiącą w nas wszystkich sympatię do rzek, która pokaże instytucjom odpowiedzialnym za ich dewastację, że nie ma zgody na niszczenie naszych rzek. Do akcji dołączyli już m.in. Andrzej Bargiel, który opowiedział o swojej ulubionej Białce.

W akcję włączyła się firma Geberit, po to by chronić skarby polskiej i europejskiej przyrody – polskie rzeki. Co im zagraża? Zanieczyszczenia, ścieki i śmieci są znanym od lat zagrożeniem dla polskich rzek – ale nie jedynym. Do największych należą także nadmierna regulacja, zabudowa terenów zalewowych, plany zbyt intensywnej eksploatacji rzek – w tym rozwoju żeglugi towarowej.

„Jako wieloletni partner programu Strażnicy Rzek WWF z największą przyjemnością zaangażowaliśmy się w akcję »Rzeka urzeka«. Postanowiliśmy zaprosić do tego projektu również naszych ambasadorów i zaprzyjaźnionych architektów, dla których ochrona środowiska i naturalnych zasobów naszej planety jest niezwykle ważna.” – mówi Justyna Zborowska, PR & Advertising Manager Geberit.