Hasztag #houseplants to jeden z naszych ulubionych na instagramie. Kochamy zieleń w naszych domach, a swoimi roślinami lubimy chwalić się także w internecie. Które z nich są najpopularniejsze? Zbadali to eksperci z portalu HomeHow.co.uk. Przeanalizowali tysiące tagów i postów aby odkryć przed nami najpopularniejsze gatunki domowych kwiatów na instagramie. Ciekawi wyników śledztwa? Oto ranking kwiatów doniczkowych fotografowanych najczęściej.

1. Kaktusy  (#cactus - 24 miliony)
Kaktusy temat wdzięczny i jak się okazuje popularny. Kaktusy wybaczają swoim hodowcom wiele błędów, może to właśnie zadecydowało o ich sukcesie?

2. Hoja (#hoya - 2 mln)
Kwiat kapryśny z oryginalnymi woskowymi kwiatostanami. 

3. Monstera (#monstera - 1,6 mln)
Królowa naszych domów i wazonów od kilku dobrych lat. Piękna i pożyteczna: pochłania szkodliwe dla nas substancje znajdujące się w powietrzu - benzen, amoniak i formaldehyd.

4. Filodendron (#philodendron - 797 tys.)
Rodzaj roślin obejmujący ponad 700 gatunków, w tym okazy egzotyczne.

5. Paproć (#fern, 610 tys.)
Na piątym miejscu paprotka! Te rośliny lubią cień i wilgotne podłoże, a do tego pochłaniają formaldehyd, neutralizują promieniowanie pochodzące z ekranów i wyświetlaczy. 

6. Anturium (#anthurium, 542 tys.)
Piękny kwiat, wcale nie dziwi nas więc to, że jest tak popularny. Nazywaną też flamingo flower roślinę amerykańscy floryści chętnie przywracają do łask ze względu na jego "jawną uwodzicielskość" i nieoczywisty, graficzny wygląd.

7. Epipremnum złociste (#pothos, 498 tys.)
Pnącze tanie i łatwe w uprawie.Idealnie nadaje się do modnych ostatnio makram i wiszących doniczek. Uwaga: może zaszkodzić kotom lub małym dzieciom.   

8. Pieniążek (#peperomia, 400 tys.)
Hit naszych parapetów. Bywa kapryśny. Pieniążek uwielbia częste, ale niezbyt obfite podlewanie, lubi rozproszone światło. Więcej o pieniążkach TUTAJ.

9. Figowiec sprężysty ( #rubbertree, 313 tys)
Roślina grubych, skórzastych liściach ma wielu fanów. Lubi dużą wilgotność powietrza dlatego należy pamiętać o regularnym zraszaniu. 

10. Figowiec dębolistny (fiddleleaffig, 307 tys.)
Pisaliśmy Wam o nim nie raz. Pozostajemy pod dużym urokiem figowców. Jego liście liściach kształtem przywodzą na myśl lirę albo skrzypce. Nie lubi częstego przestawiania, bezpośrednich promieni słonecznych i przeciągów.