To nowy hit wśród ogrodników i fanów roślin na instagramie. Powód? Romantyczne liście... Rzeczywiście mają kształt serduszek. Hoja kerri zwana także hoją sercowatą pochodzi z Południowej Azji (Tajlandia, Wietnam, Kambodża, Laos, południe Chin). Kwiatek przywiózł do Europy i spopularyzował irlandzki lekarz i botanik Arthur Francis George Kerr. Hoja kerri jest rośliną pnącą, a jej gałęzie mogą osiąga nawet 4 metry długości. 

Hoja kerri (Hoya kerri) uprawa i pielęgnacja

Hoja sercowata jest dość łatwa w uprawie. Najlepiej jej w ziemi o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie z odpowiednią warstwą drenażu na spodzie. Roślina lubi przewiewne, jasne miejsca o dość wysokiej wilgotności powietrza. Nie będzie jej jednak dobrze w bezpośrednich promieniach słońca. Hoję kerri podlewamy umiarkowanie. Nie można dopuścić do przesuszenia i przelania rośliny. Kwiatek trzymamy z dala od kaloryferów (w sezonie grzewczym), a liście od czasu do czasu przecieramy delikatnie z kurzu wilgotną szmatką. 
Ważne: czasami w sprzedaży (szczególnie w okolicach Walentynek) pojawiają się pojedyncze liście-serduszka tej rośliny posadzone w doniczkach. Taki liść będzie przez długi czas zielony (nawet do kilku lat), ale najprawdopodobniej nie wypuści nowych pędów. Hoja kerri, która rośnie rozwija się na ukorzenionym pędzie.