Różowe rośliny: Trzykrotka tricolor 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Trinity Shi Cube House Jungle (@cubehousejungle) Kwi 15, 2020 o 7:00 PDT

Wielobarwna, z amarantowymi łodyżkami i łezkowatymi liśćmi w pudroworóżowe pasy. Tricolor to jedna z najbardziej efektownych odmian Trzykrotki, która przyciąga oryginalnym zabarwieniem i gęstością. Nie ma szczególnych wymagań do co światła i wystarczy ją podlewać od dołu (odrobina wody na podstawkę). Można ją uprawiać na parapecie oraz jako roślinę zwisającą. 

Różowe rośliny: Niedośpian

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bing’s Meowgical Garden (@plantsbybing) Kwi 15, 2020 o 11:25 PDT

Niedośpian usiany jest drobnymi różowymi kropkami, dlatego zagraniczne serwisy lubią go nazywać po prostu "polka dot plant". Ta niewielka roślina, która oryginalnie rośnie w madagaskarskich lasach, wbrew pozorom nie jest prosta w uprawie. Jej liście są bardzo delikatne, więc nie mogą być narażone na bezpośrednie światło, a z drugiej strony Niedośpian potrzebuje dobrego naświetlenia. Obowiązkowe jest zraszanie go co dwa dni. Do tego jego podłoże powinno być stale wilgotne i obowiązkowo z podstawą drenażu. 

Różowe rośliny: Stromante triostar

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Houseoffplants (@houseoffplants) Lut 22, 2020 o 9:14 PST

Roślina wieloletnia z rodziny marantowatych, która zachwyca swoim tropikalnym wyglądem i oryginalną kolorystyką. Długie duże liście tej odmiany Stromante pokryte są różowymi smugami na zielonym tle. Rośnie szybko, lubi rozproszone światło i delikatne zraszanie wodą.

Różowe rośliny: Fitonia 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Concreto Abstrato (@concreto.abstrato) Lut 21, 2020 o 3:46 PST

Pochodząca z Ameryki Południowej Fitorniato zachwycająca roślina, która charakteryzuje się liśćmi ozdobionymi widocznymi żyłkami (różowe są między innymi takie odmiany, jak mosaic pink, mosaic skeleton i diamond). Jest dość prosta w uprawie - trzeba jednak pamiętać o tym, że jej podłoże musi być bez przerwy wilgotne, poza tym świetnie będzie się czuła w jasnej łazience. Odwdzięczy się za to pięknymi liśćmi przypominającymi barwne witraże. 

Różowe rośliny: Syngonium neon robusta

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez alam dalam rumah (@alamdalamrumah) Lip 2, 2019 o 6:31 PDT

Ta odmiana Syngonium zwraca na siebie uwagę przede wszystkim perłoworóżowymi liśćmi, przypominającymi strzałki. Neon robusta nie wymaga szczególnych umiejętności czy "ręki do kwiatów", by szybko z niewielkiej sadzonki osiągnąć imponujące rozmiary (nawet 30 centrymetrów!). Wiosną i latem kwitnie, a widok jej oryginalnych kwiatów jest wart każdego zachodu. 

Różowe rośliny: Filodendron pink princess

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JD (@myleafy.life) Mar 19, 2020 o 4:50 PDT

"Różowa księżniczka", jak mówią o niej czule właściciele tej rośliny, to bardzo rzadka odmiana filodendrona, którą trudno jest kupić (każda dostawa w sklepach ogrodniczych zalicza ekspresowy sould out), a jej cena zwykle waha się nawet między 200 a 400 złotych. Ten biały kruk wśród roślin przyciąga charakterystycznymi sercowatymi liśćmi, które zdobią różowe malarskie plamy. Egzotyczny filodendron jest jednak dość łatwy w uprawie i może osiągać wysokość nawet 20 centymetrów.