Schronisko Murowaniec

Schronisko PTTK „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej w Tatrach to obiekt legenda. Autorami projektu budynku wzniesionego w latach dwudziestych ubiegłego stulecia byli Zdzisław Kalinowski i Karol Siciński. Konstrukcja z charakterystyczną, kamienną elewacją i wieżyczką na stałe wrosła w górski krajobraz. Budowla była i jest miejscem noclegu, schronieniem oraz ostoją dla setek turystów wyruszających na mniej i bardziej wymagające szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego. W 1963 roku obiekt został częściowo zniszczony przez pożar. Straty odbudowano (ale już bez słynnej sali na poddaszu zwanej "trumną"). 12 grudnia 2019 roku budynek został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.

Apartament Szałas w Murowańcu

Murowaniec to świetna baza wypadowa szczególnie w wyższe partie gór. W redakcji bardzo cenimy sobie tamtejsze, zachody słońca, spokojne wieczory i dobrą atmosferę. Warunki? Do tej pory raczej proste, miłe i swojskie (piętrowe łóżka!). Teraz na najwyższym piętrze Murowańca powstało miejsce nieco bardziej luksusowe - Szałas - czteroosobowy apartament z prywatną łazienką. 
- Sporo już za nami, a teraz... kolejna niespodzianka, która mamy nadzieję, że się Wam spodoba  Na najwyższym piętrze Murowańca znajduje się Szałas, który w ciągu kilku ostatnich tygodni udało nam się zamienić w TAKIE MIEJSCE  Już z początkiem grudnia będziemy mogli udostępnić 4-osobowy Szałas z prywatną łazienką i... najpiękniejszym Tatrzańskim widokiem - ogłosiło schronisko na swoim facebooku. Jak się Wam podoba?