Apartamentowiec ZŁOTA 44 mocno wpisał się już w warszawski skyline. Słynny kształt żagla zaprojektowany przez Daniela Libeskinda to już charakterystyczny element pejzażu w ścisłym centrum stolicy. Pokazywaliśmy Wam już kilka mieszkań w tej lokalizacji ( chętnym przypominamy chociażby apartament Anny i Roberta Lewandowskich czy piękne wnętrze z lustrami od Oskara Zięty). Dziś za to zaglądamy do apartamentu Glam zaaranżowanego przez Galerię Heban.

Mieszkanie mieści się na czterdziestym czwartym piętrze wieżowca, a z jego ogromnych okien rozpościera się naprawdę imponujący widok na południową stronę Warszawy i Pałac Kultury. Fasadę budynku zaprojektowano tak, by redukowała hałas. Do wnętrza nie docierają więc odgłosy miejskiego zgiełku.

Glam, jak sama nazwa wskazuje, czerpie inspiracje ze stylu glamour. We wnętrzu znajdziemy więc miękki welur, kryształy, lustra i ozdobną ramę ramę łóżka z kutego żelaza pokrytą płatkami srebra. Nie brakuje jednak nowoczesnego betonu. Klimat tworzą tu lampy zaprojektowane przez Macieja Zienia: Cassiopeia, inspirowaną światłem gwiazdozbioru nieba północnego i Madame Clicquot, której zielono-złoty klosz nawiązuje do kształtu butelki luksusowego szampana. Nam w oko wpadł jeszcze wyrazisty obraz z geometrycznymi kształtami w kolorze pomarańczy, szarości i czerni pochodzący z Leonarda Art. Gallery. Jego autorką jest Magdalena Mosakowska.