Projekt tego 192-metrowego apartamentu w Tajpej na Tajwanie powstał w oparciu o... sufit! Projektanci, studio Ganna Design, w którego skład wchodzą: Ting-Liang Chen i Shih-Jie Lin, zastali apartament w stanie zupełnie surowym.   Cementowy, niewykonczony sufit podsunął im pomysł  na aranżację wnętrza. Sufit stał się podstawą i kluczem do kolejnych wyborów - dojego barwy projektanci dobrali paletę kolorów, a potem meble i dekoracje. Cała przestrzeń była jak niemal jak czysta, choś szara karta do zapisania. Projektantom z Ganna Design udało się połączyć w niej luksusowe aksamity z surowym betonem, ascetyczną architekturę z luksusowymi meblami i dodatkami.

Mimo, iż mnóstwo w tym wnętrzu surowego betonu, przejścia pomiędzy kolorami są niemal aksamitne. Paleta od bieli, przez gołębie szarości, aż po ciemne grafity idealnie komponuje się z surową urodą betonu, wyszukanymi meblami i delikatnymi, niemal romantycznymi dodatkami. Właściciele tego imponującego mieszkania pragnęli, by ich dom przypominał ekskluzywne i pomysłowe wnętrza designerskich hoteli, ale miał też osobisty, autosrki rys. Projektanci zdecydowali się na wydzielenie strefy dziennej o powierzchni 63m² oraz dwie kuchnie i wygodną sypialnię z pięknym widokiem. I choć z okien rzeczywiście rozpościera się niesamowity widok, nie można ich otworzyć, dlatego nie obyło się bez klimatyzacji i wentylacji mechanicznej. Podłoga w jodełkę dodaje uroku kuchni z bardzo wygodną wyspą, Sypialnię połączono z toaletką, a teatralny efekt uzyskano za pomocą biżuteryjnych, połyskujących lamp marki Moooi oraz Terzani i pięknych kafli.

Cała strefa dzienna została zaprojektowana z myślą o wygodzie i relaksie. Słynny bujany fotel RAR projektu Charles'a i Ray Eames'ów kontrastuje z pluszowym fotelem marki Baxter, a dwie mobilne kanapy - jedną pokrytą kratą, drugą przypominającą miękkie klocki Lego - można dowolnie przestawiać w zależności od potrzeb. 

Zajrzyjcie do apartamentu pełnego kontrastów>>>>>