Projekt F-STUDIO

Dzisiaj zabieramy Was na Wałową w Gdańsku. Zaglądamy do mieszkania w dawnym Domu Polskim zaprojektowanego przez Paulinę Góźdź i Agatę Pawletko z Pracowni Projektowej F-STUDIO. Inwestorzy, właściciele popularnej trójmiejskiej lodziarni postawili na klasykę i obdarzyli projektantki pełnym zaufaniem.

Królestwo sztukaterii

Mieszkanie składa się z przedsionka, salonu z aneksem kuchennym, sypialni z ukrytą garderobą oraz łazienki. Wszystko to na 35 metrach kwadratowych. Atuty tego wnętrza? Wysokość (3,5m!) i piękne okna z łukami. Jak jest w środku? Elegancko, ale też w pewnym sensie odważnie. - W salonie różowe kafle na podłodze i czarny sufit ze sztukaterią na ścianach i na suficie. W sypialni natomiast odwrotność – różowy sufit, grafitowe ściany oraz nieoczywista forma położenia tapety na ścianie. Te elementy zdecydowanie charakteryzują to mieszkanie! Największym wyzwaniem było wykonanie sztukaterii na suficie. Elementy o długości 200 cm zostały podzielone na 30 – centymetrowe kawałki, tak by później móc stworzyć całość, czyli pionowe lamele. Po wypróbowaniu kilku technik, malowanie dekoracji ściennych odbyło się metodą natryskową, która wypadła zdecydowanie najlepiej - opowiadają nam projektantki z  F-STUDIO. 

Znaki szczególne mieszkania w dawnym Domu Polskim

Nam w oko szczególnie wpadł aneks kuchenny. Zabudowę (Krystian Pyszka Design) połączono tu z kamieniem (blat na szafkach i stół pełniący jednocześnie funkcję blatu roboczego). Górne szafki z ryflowaniem zmieniają kolor razem z barwą ściany. Nad stołem - wyspą kuchenną zawisła lampa Estiluz Volta. Znaki szczególne sypialni to grafitowe łóżko z tapicerowanym zagłówkiem i tapeta z kwiecisto-koronkowym wzorem.  Różowy, cukierkowy sufit wprowadza atmosferę zdecydowanie sprzyjającą słodkiemu lenistwu.