Z tą formą sztuki obcujemy niemal na co dzień. Pomniki w przestrzeni miejskiej, płaskorzeźby na elewacjach budynków, drewniane i porcelanowe figurki w domowych kolekcjach... Rzeźba to jedna z najstarszych i najardziej cenionych form w sztukach plastycznych. A ostatnio coraz bardziej pożądana.

Rzeźba w naszym domu, nie tylko doda mu oryginalnego, artystycznego i indywidualnego charakteru. Jest też ponadczasową formą inwestycji i to, co należy podkreślić, nie tylko dla wytrawnych kolekcjonerów. Jak więc rozpocząć swoją przygodę z rzeźbą? Najprościej będzie w internecie. Tu poznamy sylwetki artystów, obejrzymy ich prace na instagramowych kontach. Warto też zwrócić uwagę na bydgoski oddział Sopockiego Domu Aukcyjnego, który od początku swojego istnienia koncentruje się właśnie głównie na rzeźbie. To oni stworzyli jako pierwsi Aukcje Rzeźby XXI wieku. Aukcje skupiają młodych, często jeszcze nieodkrytych artystów z tej wyjątkowej dziedziny sztuki. Kolejna odsłona tego cyklu odbędzie się już 18 listopada.

W ofercie aukcyjnej bydgoskiego oddziału Sopockiego Domu Aukcyjnego znajdzie się niebawem ponad 40 obiektów ze szkła, drewna, metalu, ceramiki i wielu innych materiałów. Licytowane będą prace Andrzeja Sobiepana, Arkadiusza Szweda, Stanisława Bacha, Magdaleny Karłowicz, Janusza Jasińskiego, Katarzyny Miściur, Jakuba Niewdana i innych artystów. Trzeba mieć na uwadze, że Aukcja Rzeźby XXI wieku w Bydgoszczy rządzi się swoimi prawami. Ceny wywoławcze wszystkich obiektów rozpoczynają się od takiej samej, dość przyjaznej kwoty, która jest wypadkową kosztów materiału oraz ilości pracy i serca, jakie włożyli w nie artyści. Aukcja organizowana przez bydgoski oddział Sopockiego Domu Aukcyjnego odbędzie się 18 listopada o 19:00. Po szczegóły klikajcie TUTAJ.