O rattanowych meblach, które są obecnie wnętrzarskim hitem, pisaliśmy Wam już jakiś czas temu. Dziś podsuwamy kolejną perełkę w tematyce wikliny i rattanu. Poznajcie markę Franzo. To selekcja najpiękniejszych łóżeczek i mebli rattanowych vintage dla maluchów. Starannie wybrane przedmioty pochodzą z różnych zakątków Europy, miedzy innymi z Belgii, Francji i Holandii. Każdy z mebelków jest niepowtarzalny i ma swoją własną historię. Wszystkie zostały ręcznie wyplecione przez rzemieślników z naturalnego rattanu. Kilka pytań o wyjątkowy asortyment Franzo zadaliśmy założycielce marki, Annie Mazurek.

Skąd właściwie wziął się pomysł na Franzo?
Anna Mazurek: Własna marka była jednym z moich marzeń od dawna. Uwielbiam naturalne materiały takie jak rattan, a potrzeba otaczania się ładnymi i wyjątkowymi przedmiotami towarzyszyła mi od zawsze. Franzo zaczęło się od zachwytu łóżeczkami vintage. Pierwszy raz zobaczyłam je u znajomych, sprowadzone z Francji. Były obłędne! Potem w naszym mieszkaniu pojawiło się łóżeczko rattanowe dla mojego synka Frania. Wiedziałam, że mamy coś pięknego i unikatowego, wobec czego nikt nie przechodzi obojętnie. Marka powstała z chęci promocji pięknego rattanu w Polsce i wprowadzenia do naszych wnętrz dziecięcych i nie tylko trochę egzotyki, luzu i pokazania, że meble dla dzieci mogą być ponadczasowe i tworzyć efekt „Wow”!

Jak sprawdzają się Wasze łóżeczka w praktyce?
Funkcjonalność łóżeczek rattanowych vintage może być dla wielu osób zaskoczeniem. Może się wydawać, że to wybór między estetyką a praktyką. Tymczasem dostaję wiele wiadomości od mam, które piszą, że dzięki temu, że łóżeczka są super lekkie (a mamy też takie na kółkach) wędrują z maluchem po całym domu, a latem chętnie towarzyszą w ogrodzie, czy na tarasie. Rattanowe ażurowe plecenia pozwalają obserwować malucha, kiedy śpi. Niewielki rozmiar łóżeczek sprawia, że łatwo znaleźć na nie miejsce w sypialni, czy innej przestrzeni w domu. To przedmioty, które nie potrzebują gwarancji, bo fakt, że były w użyciu do dziś, jest najlepszą rekomendacją.

Kto jest klientem FRANZO?
Poznawanie naszych Klientów to duża przyjemność. To osoby, które cenią estetykę, piękne wzornictwo i dokonują przemyślanych zakupów. Myślę też, że podobnie jak ja wierzą, że estetyka od małego nie jest obojętna naszym dzieciom. Doceniają wartość ręcznej, rzemieślniczej produkcji i mają indywidualny styl. Wśród Klientów Franzo są architekci, stylistki, blogerki, osoby związane z projektowaniem wnętrz, ale też mamy, które po prostu lubią cieszyć oko pięknymi przedmiotami.

Co prócz łóżeczek jest w asortymencie? Jakie są plany na przyszłość?
Kolekcja Franzo to nie tylko rzeczy dla dzieci. Jeśli coś absolutnie zachwyca - jak np. zjawiskowe rattanowe fotele peacock, lustra, czy kultowe krzesła Cesca projektu Marcela Breuera – również znajduje się w sklepie. Selekcja vintage to dopiero początek. Fascynacja naturalnym rattanem i sposobem produkcji mebli, które są ręcznie wyplatane przez rzemieślników, sprawiła, że już pracujemy nad nową kolekcj. Są to meble wyplatane z naturalnego rattanu inspirowane vintage, ale nowoczesne duchem. Jestem przekonana, że będą zachwycać. Nie możemy się doczekać!

Meble i dodatki można zamawiać internetowo.