Pokój dziecięcy: wiosenne inspiracje i pomysły na nowe aranżacje

Pokój dziecięcy zawsze stanowi wyzwanie. W końcu jest przeznaczony dla bardzo wymagających odbiorców. Ważne jest, by nie przesadzić i zadowolić jednocześnie gusta dzieci i nasze własne.

Wiosna to znakomity czas na zmiany warto więc pokusić sie o drobną zmianę aranżacji, która z pewnościa sprawi wiele radości naszym najmłodszym.

Jak sprawić by pokój dziecięcy zmienił się nie do poznania, nie ruinując przy tym domowego budżetu? Proponujemy kilka sprawdzonych sposobów.

Najbardziej spektakularną zmianą zawsze jest przemalowanie lub udekorowanie w inny sposów ścian. Pokój dziecięcy kocha kolory i motywy bliskie maluchom. Intersujący odcień farby, niebanalana tapeta albo bardzo ostatnio popularne naklejki ścienne mogą całkowicie odmienić przestrzeń.

Jeśli nie chcemy dokonywać tak radykalnych zmian, ściany  można ozdobić zawieszając na nich obrazki, kolorowe proporczyki lub pompony, a nawet zabawki, a pokój dziecięcy  od razu nabierze  nowego charakteru.

Dobrze też wprowadzić do wnętrza zieleń. Rośliny w efektownych doniczkach będą nie tylko ładnie wygladać,  ale i pomogą oczyścić powietrze z toksyn. Pamiętajmy jednak, że we wszystkim należy zachować umiar, a  pokój dziecięcy to nie ogród botaniczny.

 O tekstyliach w pokoju dziecięcym pisaliśmy  jakis czas temu, ale nie sposób  pominąć tego tematu i przy tej okazji. Bardzo wiele marek produkujących akcesoria dla dzieci ma w swoich ofertach gotowe komplety pościeli, poduszek, narzutek, kocyków i zasłon dekorowanych jednym motywem przewodnim. Choć z pozoru może się to wydać banalnym i nieco nudnym rozwiązaniem w rzeczywistości wprowadza harmonię i porządek sprawiając, że pokój dziecięcy staje się prawdziwym królestwem małej księżniczki, nastoletniej fashionistki, młodego paleontologa czy kierowcy rajdowego.

Zobaczcie naszą galerię zdjęć >>>