Promemoria -  włoska marka stworzona w 1988 roku przez projektanta Romeo Sozzi zawitała do Polski. Promemoria Warsaw to nowe miejsce na międzynarodowej mapie firmy. Salony tej marki znajdują się już w Mediolanie, Paryżu, Londynie, Moskwie, Monachium, Hamburgu, Hongkongu oraz Nowym Jorku. Na uroczyste otwarcie do stolicy przyjechał właściciel i założyciel Romeo Sozzi wraz z synem Davide Sozzi, szefem działu projektów.

W eleganckim wieczorze inaugurującym Showroom wzięli udział między innymi Monika Olejnik, Piotr Kraśko, Zosia Ślotała, Anna Kalczyńska, Dawid Woliński, Agnieszka Woźniak-Starak, Martyna Wojciechowska, Przemysław Kossakowski, Marta Kuligowska, Tomasz Ossoliński, Kuba Wesołowski, Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens.  

Ta rodzinna firma łączy rzemiosło z nowoczesną technologią i pięknem. Luksusowe i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach meble i dodatki wykonywane są z naturalnych, szlachetnych materiałów. Zdobią one wnętrza apartamentów, domów, hoteli, a nawet łodzi i samolotów na całym świecie. Promemoria słynie m.in. z takich mebli jak szafki, stoły, biurka, stoliki, siedziska, krzesła, lustra, oświetlenie i inne akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę zwracają  w Showroomie obita materiałem i ozdobiona jedwabnymi poduszkami sofa Albert, stół  Goffredo, szafa Amarcord z ciemnoszarego mahoniu, stolik Moscou, wisząca lampa Higgs oraz niedawno wprowadzona do oferty lampa stojąca D’Ora.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów jest zaprojektowane przez Romeo Sozzi tapicerowane aksamitem w wielu kolorach krzesło Bilou Bilou. To jedno z najczęściej sprzedawanych i używanych krzeseł na świecie, które wyprodukowano do tej pory w ponad 60 milionach egzemplarzy. We wnętrzach Showroom Promemoria Warsaw znajdują  się również oryginalne prace takich polskich artystów jak Igor Mitoraj, Ryszard Winiarski, Wojciech Fangor, Julian Stańczak oraz Michał Zaborowski.