Dziś zaglądamy do podłódzkiego Tuszyna. To tutaj, na działce w bezpośrednim sąsiedztwie lasu stanie najnowszy projekt Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt. „RE: STARK HOUSE” to dom jednorodzinny o specyficznym, podłużnym kształcie wymuszonym usytuowaniem działki. 
„W tym projekcie kluczowe było wyznaczenie granic zagospodarowania pod dom – od wszystkich granic działki musieliśmy odsunąć się na 12 metrów w głąb, z uwagi na las otaczający działkę dokładnie z trzech stron. Było to związane z narzuconymi warunkami technicznymi wynikającymi z obowiązującego prawa budowlanego” – tłumaczy architekt Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt. 

Po zachowaniu koniecznych odstępów na dom zostało praktycznie niewiele miejsca. Stąd właśnie wydłużona bryła budynku. Architekt wydzielił tu także strefy techniczne, dzienne, przestrzeń na duży salon, basen (na parterze) oraz sypialnię właścicieli zaprojektowaną na piętrze. Okna tej ostatniej będą wychodziły na las tak, by domownicy tu po przebudzeniu mogli cieszyć się wyjątkowym widokiem i bliskością natury.