O wyjątkowym wieżowcu Warsaw UNIT ze smoczą skórą na fasadzie pisaliśmy Wam już dwa lata temu TUTAJ. Wtedy to rozwiązanie było dopiero w fazie konstrukcji. Teraz powstający w centrum stolicy (okolice Rond Daszyńskiego) budynek powoli zaczynają pokrywać tysiące płytek przypominających łuski na gadziej skórze. Dragon skin to fasada kinetyczna złożona z kilku tysięcy ruchomych płytek. Reaguje na ruchy powietrza. Elewacja jest więc po trosze rzeźbą, ukształtowaną przez siły przyrody. 

W przypadku Warsaw UNIT zdecydowaliśmy się na tzw. smoczą skórę, która według naszej wiedzy nie była jeszcze stosowana w Polsce na żadnym budynku, a już z pewnością nie na wysokościowcu. To czyni nasz projekt wyjątkowy i daje mu szansę na stanie się kolejną wizytówką i atrakcją Warszawy – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland. 

Na filmiku zobaczycie dokładnie jak prezentuje się smocza skóra. Za architekturę Warsaw UNIT odpowiada Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt, która jest również współautorem wieżowca Warsaw Spire.