To kolejny projekt architektów z warszawskiej pracowni 81.waw.pl, który pokazujemy na naszych łamach. Tym razem marzeniem inwestora był jednorodzinny dom oddzielony od ulicy i wkomponowany w otaczające go pola. Całość budowli położonej w centralnej Polsce składa się z dwóch brył: białego pawilonu i budynku obłożonego kamieniem polnym. W kamiennej części mieszczą się pomieszczenia techniczne i gospodarcze, w białej zaś mamy część dzienną i pokoje. Te dwie bryły połączono za pomocą korytarza. 

Elewację od strony wejścia na posesję przykryto kamieniem w taki sposób, że dom niejako wtapia się w otoczenie. Wybór materiału na tę cześć elewacji był oczywisty. Z jednej strony ze względu na koszty, z drugiej jest to materiał naturalny, najbliższy otoczeniu – podkreśla współautorka projektu Anna Paszkowska-Grudziąż.

Główne wejście ukryto za kamiennymi murkami, które oddzielają strefę wjazdową domu od otoczenia. Od strony ogrodu dom ukazuje swoje drugie oblicze. Mamy tu mamy lekki przeszklony pawilon, w którym mieszczą się salon, sypialnie, łazienki oraz garderoby. Budowla idealnie wtapia się w otaczający krajobraz i jest idealnie wkomponowana w działkę o lekkim nachyleniu powierzchni. Codzienne widoki z okien muszą być tu wspaniałe!