Jednym z największych atutów podłóg winylowych jest ich szybki montaż. Nie chodzi tu o samą czynność kładzenia nowej podłogi, ale o fakt, że można ją zamontować na równych, jak i nieregularnych powierzchniach. To oznacza, że nie trzeba już tracić czasu na usuwanie starych płytek, parkietu czy wyrównywanie podłoża, a co za tym idzie – poddawania swoich wnętrz angażującemu remontowi. Szczególnie prostą w montażu podłogę winylową, bo opierającą się na łatwym w obsłudze systemie zatrzasków, odnaleźliśmy w ofercie marki Quick-Step. Nosi ona nazwę Alpha Vinyl. 

W przypadku Alpha Vinyl, wymieniony system zatrzasków wspomaga kolejną jej zaletę – to jedyna, w pełni wodoszczelna podłoga winylowa! Dzięki solidnym łączeniom i znajdującej się na nich wodoodpornej powłoce, żadne ciecze nie są w stanie przedostać się przez fugi. To sprawia, że podłoga Alpha Vinyl idealnie nadaje się do każdego pomieszczenia, także tego o podwyższonej wilgotności, jak kuchnia i łazienka. Dzięki temu idealnie wpisuje się ona w lansowane od kilku sezonów trendy wnętrzarskie, które dyktują kładzenie tej samej podłogi w całym domu. Ten zabieg sprawia, że przestrzeń optycznie staje większa i bardziej spójna, co jest szczególnie doceniane w niewielkich mieszkaniach.

Jeśli o trendach mowa, podczas tworzenia podłogi Alpha Vinyl, projektanci marki Quick-Step czerpali inspiracje ze światowych nurtów przy jednoczesnym zachowaniu swojej miłości do natury. Tym sposobem wypracowali metody, dzięki którym kolorystyka dekorów jest widoczna także na fugach, co powoduje, że cała podłoga z winylu wygląda niezwykle realistycznie, do złudzenia imitując takie naturalne materiały, jak drewno, marmur czy beton! Efekt ten potęguje jej dodatkowa, matowa warstwa wierzchnia, która przy okazji wzmacnia odporność na zarysowania, dźwiękochłonność i ułatwia czyszczenie. Duży wybór dekorów i ich kolorystyki sprawia, że podłogę Alpha Vinyl niezwykle łatwo jest dopasować do każdego wnętrza, niezależnie od stylu, w jakim zostało urządzone, zadowalając tym samym nawet najbardziej wymagające gusta ich właścicieli! Jakie wyjątkowe dekory oferuje Quick-Step, dowiesz się tutaj: https://www.quick-step.com.pl/pl-pl/winyl/alphavinyl.