Nasze outdoorowe inspiracje zaczynamy od nieco sielskich i romantycznych klimatów. Pełne wikliny, mebli w stylu vintage, glinianych donic, lampionów i poduch w stylu etno.

Niezależnie czy, do dyspozycji mamy ogromny taras (często przechodzący w ogród) czy stosunkowo niewielki balkon, możemy równie efektownie go zaaranżować. Trzeba tylko wybrać styl w jakim chcemy go urządzić.

Na początku warto zastanowić się nad meblami. Jeśli chcemy, aby nasza oudoorowa przestrzeń była kobieca i odrobinę rustykalna warto postawić na plecione fotele z wikliny czy trawy morskiej, proste drewniane ławy lub meble w stylu vintage.

Mogą to być również współczesne modele nawiązujące klimatem do kawiarnianych paryskich krzeseł czy oldschoolowych ogrodowych sprzętów.

Do tego dodatki - przede wszystkim lampiony, latarenki, świece i inne wszelkie możliwe źródła delikatnego światła. To one budują odpowiedni nastrój w ich świetle intrygująco się wygląda.
Tekstylia - ich nigdy za wiele. Poduszki, pufy, poduchy, bawełniane pledy, sizalowe chodniki i dużo naturalnych tkanin. Lniane serwety, muślinowe woale w roli moskitiery czy kolorowe bawełniane obrusy podkreślą atmosferę którą chcemy wykreować.

Na koniec sprawa kluczowa - zieleń. Zasada analogiczna jak w przypadku tekstyliów. Im więcej oryginalnych roślin roślin zestawimy ze sobą, tym ciekawszy uzyskamy efekt. Nie bójmy się łączyć gatunków, rodzajów donic ani mebli na których je ustawimy. Taki artystyczny misz-masz jest bardzo stylowy.

Zanim zaczniecie planować własne aranżacje, koniecznie zobaczcie naszą GALERIĘ >>>

tekst: Anna Chwalińska