Wood Looking śmiało możemy nazwać naszym wnętrzarskim odkryciem roku. Ich meble to nie tylko światowy design i doskonała jakość, ale także historia zapisana w drewnie. W ofercie firmy zarówno gotowe projekty, jak i przestrzeń do tworzenia spersonalizowanych zamówień, ale o tym zaraz. Pozwólcie, że najpierw zdradzimy Wam historię, dzięki której ta lokalna manufaktura od razu skradła nasze dekoratorskie serca.

Historia zapisana w drewnie

Wood looking to designerskie projekty, ale również sięgająca czasów przedwojennych historia, która łączy cztery pokolenia. Pradziadek Jan był stolarzem i prowadził zakład produkcji mebli. Dziadek Marian – jego zięć – przez całe życie pracował jako leśniczy w Leśnictwie Jerzówka, a swoją pasję zaszczepił w synu Adamie. Dziś Adam wraz ze swoimi dziećmi: Tomaszem, Adamem i Ewą kontynuują rodzinną tradycję, tworząc meble w rzemieślniczej atmosferze w starym spichlerzu i malowniczych okolicznościach.

„Dla nas drewno to nie tylko surowiec, ale przede wszystkim wektor emocji, a naszym celem jest tworzyć wyjątkowe meble, które zostaną w rodzinach na długie lata”

- tłumaczą dzieci założyciela Wood Looking

Jak powstają meble Wood Looking?

Dzięki doświadczeniu przekazywanemu z pokolenia na pokolenie rodzina Adama w tworzeniu drewnianych mebli nie ma sobie równych. Zaplecze produkcyjne to przede wszystkim kompleksowe działania, które zaczynają się już na etapie wyboru konkretnych pni drzew, a kończą na ręcznym szczotkowaniu czy olejowaniu gotowego stołu. To właśnie dzięki tej precyzji są w stanie wydobyć piękno i indywidualny charakter z każdego mebla stworzonego w ich manufakturze.

Wood Looking wyróżnia się jeszcze pod jednym względem. Ta rodzinna firma jest w stanie stworzyć mebel dokładnie taki, o jakim marzycie. I nie, nie chodzi tylko o wymiary stołu. W trakcie personalizacji stołu, regału czy kubiku sami możemy zadecydować o rodzaju i kolorze drewna, dopasować detale, a także wykończenie produktu.

„Główne hasła marki, które są jednocześnie jej filarami to: Z miłości do drewna, z pasji do tworzenia, z szacunku do natury. Śmiało możemy powiedzieć, że tworzymy meble skrojone na miarę”

- dodaje Ewa Świgoń

Zrealizowane już przez Wood Looking projekty oraz dokładną historię tej rodzinnej firmy znajdziecie na woodlooking.pl