Dzisiaj zabieramy Was na Podkarpacie. Zaglądamy do domu młodego małżeństwa, którego strefę dzienną i łazienki zaprojektował Paweł Śnieżek z warszawskiej pracowni PAWEŁ ŚNIEŻEK INTERIORS & ARCHITECTURE DESIGN. Miało być nowocześnie i jasno, ale równocześnie koniecznie z granatowymi i kobaltowymi akcentami.   

Kobaltowa kuchnia

Naszą wycieczkę po tym wnętrzu zaczynamy od kuchni. Kobaltowe fronty skrywają dużo półek i szuflad do przechowywania. Jest też półeczka z przeszkleniem do wyeksponowania ulubionej porcelany gospodarzy. Biały blat rozjaśniają całą kuchenną przestrzeń dając jednocześnie sporo miejsca na przygotowanie posiłków. Uzupełnieniem są kafle z marmurowym rysunkiem. W strefie kuchennej znalazło się też wejście do domowej spiżarni. Kobaltowa kuchnia jest spora i bardzo funkcjonalna. Stąd już tylko krok do jadalni z dużym stołem i tapicerowanymi krzesłami.

Salon z kominkiem

Salon to miejsce zaprojektowane do relaksu. Wygodna sofa i szezlong zachęcają do spędzania tu czasu, wylegiwania się i seansów kina domowego. Można też po prostu patrzeć na ogień skaczący w kominku pokrytym spiekiem. Na ścianie zawisły kopie grafik Picassa. - Ważne dla mnie było, aby wszystko co znajduje się w tej przestrzeni było ze sobą spójne, każdy detal był dopracowany. Dlatego nawet barierka na korytarzu na piętrze, którą widać z salonu, była przeze mnie specjalnie zaprojektowana. Poprzez otwarty salon dwukondygnacyjny wszystkie przestrzenie przenikają się i tworzą całość - opowiada Paweł Śnieżek. 

Łazienki i domowa sauna

Na parterze znajduje się gościnna łazienka z prysznicem, wolnostojącą umywalką i gresem w granatowym odcieniu. Na piętrze mamy dwie łazienki. W głównej projektant postawił na dwie umywalki i prysznic prysznic. Hitem jest domowa sauna, gdzie gospodarze mogą się odprężyć po pracy. W drugiej łazience znalazło się miejsce na wolnostojącą wannę na tle wzorzystych kafli. Ciekawostką jest tu zsyp... na ubrania. Wrzucona tu garderoba od razu ląduje w pralni na parterze.