Styl skandynawski we wnętrzach ma swoje oddane grono miłośników, ale co to właściwie znaczy wnętrze w stylu skandynawskim i jaki jest na nie przepis? 

Wystarczy podstawową bazę w postaci białych ścian i drewnianych podłóg wzbogacić o niezbędne meble o prostych formach i uzupełnić o intrygujące dodatki. Dodatki bowiem są najważniejszą częścią w skandynawskim wnętrzu i to one decydują o jego charakterze i stylu. W zimnej i ciemnej Skandynawii stawia się przede wszystkim na to, by wnętrza były odpowiednio doświetlone, stąd zamiłowanie do dużej ilości lamp we wszystkich pomieszczeniach i brak firan czy zasłon.

Dla stworzenia przytulnej i domowej atmosfery mieszkańcy Północy otaczają się wszystkim, co komfortowe - ciepłymi kocami, futrzanymi poduszkami, wełnianym tekstyliami. Skandynawskie wnętrza są często mieszanką modernistycznych, drewnianych mebli, tradycyjnych przedmiotów codziennego użytku i bardzo nowoczesnych form, albowiem Skandynawowie bardzo szanują ludowych rzemieślników i równocześnie odważnie eksperymentują z nowoczesnością. Zajrzyjcie do naszej galerii i zainspirujcie się daleką Północą. 

#NORDIC - proste i nietuzinkowe wnętrza w stylu nordyckim - galeria>>