Aplikacja do projektowania mieszkania

Aplikacja do projektowania mieszkania to niezwykle przydatne narzędzie, po które warto sięgnąć zarówno w wypadku prac wykończeniowych, jak i generalnego remontu. Dzięki niej z łatwością zdecydujemy się na styl, design, kolory i tekstury, które odpowiadać będą naszym gustom. Niektóre z nich posiadają katalogi zintegrowane z katalogami najpopularniejszych, dostępnych w Polsce sklepów meblarskich, dzięki czemu nasze wymarzone meble pojawią się wprost pod naszymi drzwiami, a my będziemy mieć pewność, że odpowiadają one naszym wyobrażeniom.

Podpowiadamy jak wybrać aplikację do projektowania wnętrz, by spełniała ona Twoje oczekiwania. Na początek zastanów się, jakie są Twoje cele. Czy planujesz wyremontować cały dom, czy tylko jedno konkretne pomieszczenie? Chcesz od razu wybrać i zamówić meble, czy wolałbyś raczej tylko się zainspirować. Oto kilka najpopularniejszych aplikacji na telefon, które pozwolą Ci osiągnąć efekt “Wow!”, a jednocześnie nie stracić głowy. 

Aplikacja do projektowania wnętrz - Room Planer

Aplikacja do projektowania wnętrz Room Planer jest dostępna po polsku i pozwala na zaprojektowanie przestrzeni, wykorzystując planner 5D lub 3D design. Jej ogromnym plusem jest możliwość wybrania swoich wymarzonych mebli wprost z katalogu znany producentów, takich jak Ikea, Bed Bath and Beyond, Agata, czy Overstock, gdzie znajdziemy ponad 5 000 artykułów. Otwierając Room Planer, widzimy też różne, wstępnie zaprojektowane wnętrza opracowane przez wiodących specjalistów w branży, z których możemy czerpać inspiracje. Aplikacja daje też możliwość skupienia się na szczegółach i wybrania idealnych dekoracji. Jej kolejną wielką zaletą jest możliwość projektowania zarówno online, jak i offline. Dzięki niej można z łatwością zaplanować odświeżenie starego lokum, jak i zbudowanie domu od podstaw. Ma estetyczny, przejrzysty design i jest prosta w obsłudze. 

Producenci zastrzegają, że aplikacja Room Planer umożliwi Ci pracę nad salonem, sypialnią, kuchnią, jadalnią, łazienką, korytarzem, gabinetem, pokojem dziecięcym i nie tylko. Należy jednak zaznaczyć, że w wersji podstawowej możemy zaprojektować tylko jeden pokój. Z tego powodu aplikacja będzie zachęcała nas do wykupienia subskrypcji, która kosztuje 20 zł za tydzień użytkowania. Jednocześnie należy zaznaczyć, że istnieje możliwość wybrania subskrypcji tygodniowej, miesięcznej lub rocznej. Dzięki temu zyskamy dostęp do wszystkich pozostałych funkcji. Innym minusem może być brak możliwości ustawienia pomieszczenia na poddaszu, ze skosami. 


Aplikacja do projektowania wnętrz Planner 5D daje możliwość projektowania i oglądania modeli  w 2D, 3D oraz w technologii Virtual Reality. Oprócz tego gotowy projekt można wyswietlać z pomocą Chromecast. Może okazać się ona przydatna dla wielu osób. Jest łatwa w obsłudze i ma estetyczny interfejs, dużą zaletą jest też proste sterowanie. Z pewnością sprawdzi się ona szczególnie u ludzi chcących zaplanować dom z ogrodem, ponieważ pozwala na wybranie z katalogu zarówno wyposażenia do wnętrz, jak i do zaaranżowania przestrzeni dookoła naszego domu. W wersji podstawowej do naszej dyspozycji jest ponad 150 różnych elementów. Jeżeli zdecydujemy się wykupić wersję rozszerzoną, zyskamy dostęp do ponad 5000 różnych sprzętów oraz możliwość zmieniania ich wyglądu i wielkości. Od tej pory będzie można też pomijać reklamy. Dużą zaletą aplikacji, a zwłaszcza jej rozszerzonej wersji, jest ogromny wybór detali, które pozwolą nam uzyskać efekt maksymalnie zbliżony do rzeczywistości. Planner 5D daje możliwość skupienia się na szczegółach takich jak, antresole, ozdobne elementy na suficie czy talerze lub dekoracje. Z aplikacji korzystać możemy zarówno online jak i offline.

Aplikacja do aranżacji wnętrz - Swedish Home Design

Aplikacja do aranżacji wnętrz Swedish Home Design to doskonały wybór dla wszystkich wielbicielek prostych, ale przytulnych wnętrz. Z aplikacji można korzystać zarówno online, jak i offline, daje ona również możliwość podglądania modelu w formacie 2D lub 3D. Aby zbudować swój wymarzony dom, możemy skorzystać z gotowych modeli lub zaprojektować go od podstaw. Bogato zaopatrzony katalog daje możliwość zmieniania kolorów i tekstur mebli i akcesoriów. Dodatkową zaletą jest wygodny layout i niezwykle prosty system sterowania. Podobnie jak wspomniana wyżej aplikacją, również Swedish Home daje możliwość zaprojektowania zewnętrznego wyglądu domu i otaczającego go terenu. Jest też równie bogata w szczegóły. Pewnym utrudnieniem jest brak polskiej wersji językowej. Warto jednak wspomnieć, że w tej aplikacji wersja podstawowa jest już bardzo rozbudowana i w wielu wypadkach nie ma potrzeby wykupienia subskrypcji. Jeśli jednak się na nią zdecydujemy, zyskamy dostęp do wielu innych funkcji. Największym minusem aplikacji jest brak możliwości zapisania projektu -  w tej sytuacji jednak użytkownicy polecają wykonanie zrzutu ekranu.

Aplikacja do projektowania pokoju - Room Creator Interior Design

Aplikacja do projektowania pokoju Room Creator Interior Design powinna znaleźć się na telefonie każdego, kto planuje remont lub prace wykończeniowe.  Jest darmowa i bardzo łatwa w obsłudze. Pozwala na zaprojektowanie wymarzonego pokoju zupełnie od podstaw, zaczynając od wyboru tekstury i koloru podłóg oraz ścian. Aby rozmieścić meble, wystarczy kliknąć miejsce w pokoju, w którym chcielibyśmy postawić obiekt, a następnie przesunąć go w nie palcem. Dużą zaletą aplikacji jest wielka łatwość w dzieleniu się swoimi projektami z przyjaciółmi. Istanieje możliwość uzyskanie oryginalnego kodu ID dla swojej pracy, a następnie udostępnienia go i zaproszenia znajomych w “odwiedziny”. My również możemy udawać się na oglądanie projektów naszych znajomych. Warto też wspomnieć, że do podglądu wykorzystana została technologia 3D. Pewnym minusem może być jednak mało realistyczny i dość surowy wygląd obiektów oraz fakt, że aplikacja jest dostępna tylko w angielskiej wersji językowej oraz nie posiada katalogu zintegrowanego z popularnymi sklepami z wyposażeniem do wnętrz.

Aplikacja do projektowania łazienki - Bathroom Interior Designs

Łazienka często jest jednym z najtrudniejszych do zaprojektowania pomieszczeń w domu. Na całe szczęście również w tym wypadku z pomocą przychodzą nam aplikacje. Szczególnie często polecana jest Bathroom Interior Designs. To aplikacja, w której nie tylko zaprojektujemy swoją łazienkę, ale też będziemy mogli zainspirować ponad jednym z 2500 gotowych projektów. Oprócz tego możemy wybierać spośród wielu atrakcyjnych kolorów i tekstur. Niestety, nie jest ona połączona z katalogami konkretnych sklepów, co sprawia, że większość osób korzysta z niej raczej na potrzeby wizualizacji. Obraz w jakości HD pozwala nam na osiągnięcie wrażenia realizmu. Dodatkową zaletą jest możliwość dzielenia się projektami z rodziną i znajomymi. Aplikacja może okazać się szczególnie pomocna dla osób mieszkających w mikroapartamentach i niewielkich mieszkaniach, ponieważ mocno koncentruje się na osiągnięciu wrażenia nowoczesnego designu na niewielkiej przestrzeni. Jest prosta w obsłudze i ma bardzo estetyczny interfejs. Niestety nie posiada polskiej wersji językowej. Warto jednak wspomnieć, że w przeciwieństwie do większości tego rodzaju aplikacji, ta jest dostępna zupełnie za darmo.

Aplikacja do projektowania kuchni - Kitchen Planner 3D

Aplikacja do projektowania kuchni Kitchen Planner 3D jest szczególnie często polecana ze względu na możliwość kreowania wnętrza nie tylko z pomocą szafek, ale też  wielu sprzętów, które na co dzień pojawiają się w naszych kuchniach, takich jak urządzenia agd, okapy, okna, drzwi i inne moduły. Jest przy tym dość szczegółowa, na przykład oprócz samych frontów naszych szafek możemy wybrać też uchwyty. Możemy dowolnie zmieniać kolory podłogi i ścian w pomieszczeniu. Gdy uzyskamy satysfakcjonujący nas efekt, możemy zapisać obraz lub od razu udostępnić go za pomocą maila. 

Niestety aplikacja nie jest darmowa, istnieje jednak bezpłatna wersja próbna, z której korzystać możemy 1 dzień po instalacji aplikacji i 3 po zakupie subskrypcji. Inne często zgłaszane przez użytkowników braki to niewystarczająca ilość sprzętów. Warto jednak zaznaczyć, że aplikacja daje możliwość samodzielnego zbudowania sprzętu, którego nie posiada w swojej bibliotece. Jednocześnie też twórcy zaznaczają, że planowane są kolejne aktualizacje, które zwiększą liczbę dostępnych przedmiotów.