Z jednej strony twórczość współczesnych polskich artystów, doceniona m.in. przez Muzeum Narodowe i Zachętę, a z drugiej ultranowoczesne dzieło sztuki motoryzacyjnej, wyznaczające nowe kierunki Audi w myśleniu o autach przyszłości. 
Audi RS e-tron GT, gwiazda wieczoru, to świadectwo motoryzacyjnego designu w najbardziej emocjonującym wydaniu. Połączenie wyrafinowanej stylistyki i sportowego charakteru, dające niesamowite wrażenia podczas jazdy. Elektryzuje niezwykłą mocą, rozwiązaniami technicznymi i codzienną użytecznością, o zasięgu do 472 km (w połączeniu z systemem rekuperacji, zgodnie z procedurami WLTP). Przyspieszenie do 100 km/h osiąga w zaledwie 3,3 sekundy. Co więcej, nowy RS jest nie tylko szybki, ale i wyjątkowo wydajny, zarówno podczas ładowania, jak i w trakcie jazdy. Wystarczy 22,5 minut szybkiego ładowania, aby naładować baterię do 80%, a już ok. 5 minut ładowania dostarcza energii na 100 km emocjonującej jazdy.

Audi City Warszawa, w którym odbyło się wydarzenie, to wyjątkowe miejsce na motoryzacyjnej mapie stolicy. Ekskluzywny salon Audi według innowacyjnej, cyfrowej koncepcji sprzedaży samochodów marki, wyprzedza oczekiwania. Stanowi przełom w dziedzinie prezentacji i sprzedaży aut premium w najbardziej prestiżowych lokalizacjach na świecie. Podobne salony są zlokalizowane w Londynie, Paryżu, Berlinie, Pekinie, Istambule czy Tokio. 
Koncepcja salonu łączy zalety tradycyjnej sprzedaży, z całą gamą cyfrowych innowacji. Przestrzeń jest nowoczesna i doskonała dla unikatowych połączeń – co pokazało wydarzenie „Art & Design” – buduje idealny kontekst dla sztuki, kultury i motoryzacji. 

Do współpracy przy wydarzeniu z marką spod znaku czterech pierścieni, zaproszono czterech artystów: Annę Gruszczyńską, Piotra Młodożeńca, Artura Przebindowskiego i Mikołaja Obryckiego. Ten ostatni z artystów swój obraz nazwał i zadedykował swojemu wyobrażeniu o nowym Audi RS e-tron GT!

Anna Gruszczyńska w swojej twórczości rozwijała koncepcje „architektury rewolucyjnej” oraz „futurokosmosu”, a jej prace wystawiane były m.in. w Galerii ZACHĘTA  czy Galerii GAGA. Piotr Młodożeniec – malarz, rysownik, a także autor filmów animowanych, jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród w Polsce i na świecie. Mikołaj Obrycki to artysta młodego pokolenia, któremu edukacja muzyczna i talent malarski umożliwiają wyrażać się przy pomocy minimalistycznych środków. Konstrukcja, zabawa perspektywą, wielopłaszczyznowość, przenikanie się to cechy wspólne dla obrazów czwartego artysty – Artura Przebindowskiego. 

Ważnym punktem programu wydarzenia była rozmowa w wyjątkowej formie online z projektantem modelu koncepcyjnego Audi e-tron quattro, Kamilem Łabanowiczem, z którym połączył się na żywo prowadzący wydarzenie Olivier Janiak. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się o wielkiej pasji do motoryzacji, o rysowaniu aut w dzieciństwie i o marzeniach, które zaprowadziły go do Audi. Kamil Łabanowicz, szkicując na żywo dla zgromadzonych gości model Audi TT, podkreślił, że projektowanie samochodu rozpoczyna się od ołówka i kartki papieru.

Spotkanie uświetnił recital jednego z najlepszych polskich pianistów, Aleksandra Dębicza, który wykonał wariacje na temat Bacha oraz swoje autorskie kompozycje. Partnerami wydarzenia były marki Montblanc oraz Bang&Olufsen. Systemy nagłośnienia tej ostatniej dostępne są również w samochodach Audi.