Osiemnasta dzielnica Paryża wraz ze słynnym wzgórzem Montmartre, bazyliką Sacré-Cœur to miejsce gdzie niejeden z nas chciałby zatrzymać się na dłużej. Dziś pokazujemy paryskie mieszkanie od Batiik Studio położone w pobliżu tych wszystkich atrakcji.

Ujęło nas ono przede wszystkim swoją funkcjonalną zabudową. Schowki i szafki doceni każdy, kto z czasem nagromadził sporo sprzętów, zabawek, książek i innych "przydasi". Nam bardzo spodobał się nam pomysł dębowych, przeszklonych, przesuwanych drzwi. Oddzielają one miętowo-białą kuchnię od korytarza i salonu, a jednocześnie po zsunięciu dają dużą, doświetloną, wspólną przestrzeń.
Kolejna zabudowa na medal to ta z pokoju dziecięcego. Mamy tu biurko z regałem w kształcie domku dla lalek. Do tego łóżko na podwyższeniu, które jest szafą, schowkiem i biblioteczką w jednym. Mała właścicielka jest z pewnością zachwycona miejscem do zabawy i eksponowania swoich kolekcji. Dobrym rozwiązaniem jest także zabudowa trudnej, skośnej ściany w sypialni. Szara szafa pomieści na pewno sporo ubrań, butów, walizek i toreb.

Na sam koniec nasze ulubione detale: parkiet w słynną, francuską jodełkę, fotel antyk wykończony białym płótnem, marmur w jednej z łazienek i pięknie, kute balkony. Ach ten Paryż!