Katarzyna Szostakowska na co dzień zajmuje się projektowaniem wnętrz domów, mieszkań i inwestycji komercyjnych. Ostatni projekt okazał się być dla niej wyjątkowy. Tym razem chodziło bowiem o własne „cztery kąty”. Dziś zaglądamy zatem do domu założycielki studia projektowego Kate&Co. 

Dom projektantki

W całym wnętrzu królują jasne beże, biel, szarości i brązy. Na podłodze (za wyjątkiem holu i łazienek) mamy deskę barlinecką ułożoną w jodełkę. Wszystko razem tworzy spójną kompozycję. Już od progu witają nas mozaikowy „dywan” z gresu Tubądzin, delikatne frezowanie skrzydeł drzwi wewnętrznych Porta, przeszklone drzwi z białymi szprosami. To zapowiedź elegancji, jaką znajdziemy w następnych pomieszczeniach. Sercem tego domu jest kuchnia. Pokaźnych rozmiarów wyspa kuchenna z blatem ze spieku Dekton Bergen od Cosentino zaprasza rodzinę i gości do zajęcia wygodnych miejsc. Źródłem światła jest tu oryginalna lampa Kontur hiszpańskiej maki Vibia. W strefie relaksu zagościł nowoczesny komplet wypoczynkowy Monday polskiej marki Gala Collezione. W rogu salonu skrywa się ściana z biokominkiem. Katarzyna zastosowała na niej lekkie i łatwe w instalacji wielkoformatowe płyty Dekton Slim o grubości 4 mm, w odcieniu Helena od Cosentino. W jadalni projektantka postawiła na stół zaprojektowany przez Karim Rashida dla BoConcept. Wokół stanęły krzesła od Claudie Design. Dodatki? Ceramika od Uli Michalak, do tego szklane wazony. 

Strefa prywatna

Ze strefy dziennej wędrujemy do sypialni. Ta gospodarzy łączy w sobie dodatkowe funkcje domowej siłowni (bieżnia od Technogym), pokoju kąpielowego i garderoby. Przy wolnostojącej wannie przysłoniętej nieco przeszkleniem projektantka użyła baterii Atrio marki Grohe. Świetnie koresponduje z innymi modelami baterii tej marki użytymi w pozostałych łazienkach. Łóżko z tapicerowanym zagłówkiem, pościelą w spokojnych odcieniach i grube zasłony zapraszają do relaksu. W pokojach dziecięcych dla syna i córki Katarzyna Szotakowska postawiła na identyczną bazę. Przestrzeń miała być dla nich źródłem zabawy w urządzanie własnego pokoju. Ergonomiczne fotele LightUp Profim wspomagają dzieci w nauce przy biurkach. Pociechy same wybrały lampy Contina i Alton marki Nordlux z asortymentu sklepu Ardant.    

W obu łazienkach mamy nowe kolekcje gresów Tubądzin Macieja Zienia. Uwagę zwraca również wspaniała seria Geberit Citterio, zaprojektowana przez znanego, włoskiego designera Antonio Citterio, którą cechuje unikatowe wzornictwo – nietypowe kształty i szlachetny naturalny materiał – ceramika. Kasia zamiast brodzika do obu łazienek wybrała odpływ liniowy Geberit CleanLine.