Przykładamy dużą wagę do wyboru lamp, podobnie jak do decyzji dotyczącej koloru ścian czy mebli. Wraz z rozwojem technologii, wzrasta zainteresowanie rozwiązaniami, które posiadają szereg nowatorskich funkcji, takich jak chociażby możliwość dostosowania natężenia i barwy światła do naszych indywidualnych preferencji. Równie ważne dziś są aspekty ekologiczne, gdyż, jako świadomi konsumenci, swoje decyzje zakupowe staramy się podejmować, mając na uwadze przyszłość planety. 

Czy istnieją producenci oświetlenia, którzy oferują to wszystko? Oczywiście. Jedną z takich marek jest Lena Lighting. Przyjrzyjmy się bliżej jej nowej linii Terrano. 

Lampy modułowe Terrano

Lena Lighting dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej, dlatego w lampach Terrano zastosowała najnowszą technologię LED, emitującą najwyżej jakości światło przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej. Dodatkowo linia została wykonana z trwałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, dzięki którym komponenty służą dłużej, a generowanie elektrośmieci zostaje ograniczone. Natomiast opakowania produktów nadają się do recyklingu

Linię cechuje minimalistyczny, wyważony design, który idealnie wkomponuje się we wnętrza urządzone w stylu industrialnym czy modernistycznym. Oprawy są przeznaczone do montażu w sufitach podwieszanych w systemie modułowym, przy czym można je wykorzystać zarówno jako oświetlenie ogólne, jak i punktowe. Jednak największe wrażenie robią łączniki, które pozwalają na tworzenie z lamp… różnorodnych prostych figur geometrycznych. Powstające w ten sposób kompozycje świetlne wprowadzają do przestrzeni sznyt futuryzmu i nadają jej bardziej indywidualny charakter. 

Linia Terrano jest też prosta w montażu. Produkty wyposażono w zaczepy, które umożliwiają instalację pojedynczego modułu w zaledwie kilka minut. Dodatkowo są lekkie i kompaktowe (ich wymiary wynoszą zaledwie 17/568/33 mm), co jeszcze bardziej ułatwia i przyspiesza montaż.

Lena Lighting oferuje dwie wersje kolorystyczne lamp - ponadczasową biel i czerń, oraz temperatury barwowe - 3000 K oraz 4000 K. Oprócz tego, możemy wybrać wiele wartości mocy (9 W - 56 W) oraz strumienia świetlnego (1050 lm - 6300 lm), które dostosowujemy do nastroju czy wykonywanych czynności.

Lampy modułowe Terrano / Mat. prasowe

Lampy Terrano łączą funkcjonalność i walory estetyczne, a ponadto - ze względu na to, że posiadają niski współczynnik olśnienia - nie męczą i nie osłabiają wzroku. Jakby tego było mało, w ich przypadku innowacyjność idzie w parze ze zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialną produkcją.