Przyznajemy – urzekły nas te o wzorach inspirowanych kamieniem, jednak oferta Laminam jest znacznie bogatsza. Dowiedz się, w których przypadkach spieki kwarcowe mogą stać się idealnym wyborem dla wnętrz o różnorodnych stylach.

Blat stołu wykonany ze spieku LAMINAM I-NATURALI Invisible White

Spieki kwarcowe: alternatywa dla kamienia

Kuchnia – centrum ogniska domowego i, nierzadko, miejsce spotkań. To właśnie tutaj zwykle dzieje się najwięcej. Zależy więc nam na tym, żeby to pomieszczenie było możliwie jak najbardziej funkcjonalne, ponadczasowe i solidnie wykonane. Pierwsza myśl? Kamień! Niestety – mimo niesamowitych walorów estetycznych – nie zawsze jest jednak najlepszym rozwiązaniem, ze względu na jego konkretne właściwości (np. nasiąkliwość). Wielu architektów i inwestorów, mając to na uwadze, dostrzegło potencjał w spiekach kwarcowych Laminam. W niektórych wariantach do złudzenia przypominają bowiem kamień - zarówno w wyglądzie, jak i teksturze.

Laminam I NATURALI - Verde Alpi Bocciardato

Podczas remontu warto pamiętać, że przemyślana inwestycja w solidną kuchnię czy łazienkę, w perspektywie czasu, na pewno nam się zwróci. Szczególnie, jeśli wybierzemy porządne materiały. Spieki kwarcowe Laminam są zdrowym kompromisem pomiędzy podejściem estetycznym, praktycznym i finansowym. Co więcej, w naszym domu czy mieszkaniu możemy połączyć spieki z kamieniem – taki duet wygląda naprawdę stylowo - te surowce wspaniale się uzupełniają.

Stół z blatem ze spieku kwarcowego Laminam I-NATURALI Emperador Extra

Potęga natury: spieki kwarcowe od Laminam

Laminam to włoska marka, pionier produkcji spieków kwarcowych, której oficjalnym dystrybutorem na rynek polski jest firma Interstone. Zróżnicowane wzory i kolory, które pojawiają się w asortymencie, zachwycą nawet tych najbardziej wymagających. Niektóre kolekcje Laminam idealnie oddają chropowatą teksturę kamienia, choć na rynku są dostępne również inne warianty – polerowane, matowe, soft touch, czy dekoracyjne. Nam jednak surowe powierzchnie szczególnie przypadły do gustu.

Okładzina ścienna i blat wykonane ze spieków kwarcowych Laminam I-NATURALI Nero Greco

Naturalne, wytrzymałe, stylowe. Jak to możliwe, że spieki Laminam są tak trwałe? Nowoczesna technologia umożliwia przetwarzanie naturalnych surowców w taki sposób, aby służyły nam jako materiał wykończeniowy – nie tylko w kuchni, ale też w innych pomieszczeniach (np. łazienkach) czy nawet na zewnątrz.

Łazienka wykończona spiekiem kwarcowym Laminam z kolekcji IN-SIDE Pietra Piasentina Taupe (blaty, ściana, zintegrowana umywalka, fronty szafek).

Spieki Laminam powstają z rozdrobnionych naturalnych minerałów (kwarc, iły łupkowe, skały granitowe, pigmenty ceramiczne). Kruszywa są prasowane pod ogromnym ciśnieniem i wypalane w wysokiej temperaturze (powyżej 1200°C). Dzięki temu mają niską higroskopijność (a tym samym – są odporne na zaplamienia). Wykazują również odporność na wysokie temperatury i charakteryzują się niską reaktywnością chemiczną. Do tego większość powierzchni jest całkowicie odporna na zarysowania. Wprost idealne do kuchni! Dodatkowo, jeśli – ze względu na wymarzoną aranżację - zależy ci na powtarzalności wzoru, spieki kwarcowe Laminam zapewnią ci taką możliwość.

Łazienka wykończona w spiekach kwarcowych Laminam I-NATURALI Pietra Grey

Spieki kwarcowe Laminam: najpiękniejsze inspiracje kuchenne

Łącząc właściwości kamienia z lekkością, oferują nam prawdziwą wolność aranżacyjną i, po prostu, robią wrażenie. Spieki kwarcowe Laminam nie bez powodu stają się dziś coraz bardziej popularne. O ich zaletach można mówić długo, ale najistotniejsze jest to, że są trwałe, piękne oraz uniwersalne.
Czego potrzebujesz: okładzin podłogowych, ściennych, a może blatów zintegrowanych z innymi elementami wyposażenia kuchni? Znajdź wzór, który cię interesuje, a następnie stwórz swoją wymarzoną kuchnię. Poniżej znajdziesz stylowe inspiracje, które ułatwią ci podjęcie decyzji. A jeśli chcesz poznać pełną gamę dostępnych wzorów i wykończeń powierzchni, koniecznie odwiedź profil @Laminam_pl na Instagramie lub jeden z showroomów i oddziałów marki w całej Polsce.

Kuchnia wykończona w spiekach kwarcowych Laminam I-NATURALI Pietra Grey

Wyspa kuchenna i okap wykończone spiekiem kwarcowym Laminam I-NATURALI Noir Desir

Kuchnia wykończona spiekiem kwarcowym Laminam z kolekcji IN-SIDE Pietra Piasentina Taupe

Kuchnia Basi Kurdej-Szatan, Realizacja Ernest Rust x Laminam, fot. Mateusz Kowalik. Spiek kwarcowy użyty w realizacji to Calacatta Oro Venato z kolekcji I-NATURALI.

Pssst, wśród spieków kwarcowych Laminam znajdziesz nie tylko te, które pięknie i wiernie odwzorowują kamień, ale również wiele innych designów. To co - żyły marmuru, a może efekt drewna, betonu, czy stali? Wybieraj do woli!