La Muralla Roja (Czerwone Ściany) w Hiszpanii to jedna z pierwszych budowli zaprojektowanych przez Ricardo Bofilla założyciela pracowni architektonicznej RBTA. Budowla z 1973 roku stoi w Calpe i jest malowniczo umiejscowiona na wzgórzu z pięknym widokiem na Costa Blanca.

La Muralla Roja zbudowane zostało na planie greckiego krzyża, a swą architekturą przywodzi na myśl afrykańskie wieże i arabskie fortece zlokalizowane w basenie Morza Śródziemnego. Budowla to w rzeczywistości blok mieszkalny. Znajdują się tu apartamenty o powierzchni 60 metrów kwadratowych, oraz dwu i trzypokojowe o powierzchni 80 i 120 metrów kwadratowych. Do poszególnych mieszkań prowadzą korytarze i specjalne przejścia łączące się na patiach. W efekcie "Czerwone Ściany" zmieniają się jakby w labirynt. Na dachu budynku znajdują się tarasy dające możliwość kąpieli słonecznych, basen i sauna przeznaczone do użytku przez mieszkańców.

To, co w tym budynku naprawdę ciekawe, to oprócz bogatej formy także kolory. Mury zgodnie z nazwą w większości pomalowano na różne odcienie czerwieni. Ale zastosowano tu także farbę niebieską i fioletową w celu wytworzenia silniejszego lub słabszego kontrastu z niebem lub, wręcz przeciwnie, efektu optycznego zlewania się z nim. Jasna czerwień w silnych promieniach hiszpańskiego słońca blednie i wygląda niczym modny ostatnio odcień millennial pink. To pewnie tłumaczy popularność La Muralla Roja na instagramie. Uwaga, budynek  nie jest dostępny dla zwiedzających. W jego murach moga przebywać wyłącznie mieszkańcy i ich goście. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby tę architektoniczną ciekawostkę poznać z bliska mamy jednak dobrą wiadomość - niektóre apartamenty przeznaczone są na wynajem dla turystów.