Jednym z najbardziej popularnych kierunków letnich wakacji jest Hiszpania. Jej wybrzeże jest chętnie wybierane przez polskich turystów. Costa del Sol, czy Costa Brava od wiosny do jesieni są wypełnione turystami. W szczycie sezonu trudno znaleźć wolne miejsca noclegowe w najważniejszych kurortach na wybrzeżach Hiszpanii. Zwiedzanie takich miast, jak Barcelona czy Girona w lipcu czy w sierpniu, wymaga uzbrojenia się w cierpliwość. Wszędzie są tłoki, a z nieba leje się żar.

Wraz z nastaniem jesiennych i zimowych miesięcy kurorty nadmorskie Hiszpanii pustoszeją, ale temperatury nie spadają do zera. Pozostają w wielu miejscach na poziomie około 20 stopni, umożliwiając wypoczywanie na wybrzeżu, jak i zwiedzanie zabytków Hiszpanii w najbardziej komfortowych warunkach.

Ferie bez nart 

Większości ferie zimowe kojarzą się ze śniegiem i mrozami. Jadąc w okresie zimowym do Hiszpanii, możemy poczuć się jak w środku lata w Polsce. Najlepiej wybrać za cel ferii Wyspy Kanaryjskie, zwłaszcza Fuerteventurę lub Lanzarote. Obie wyspy znajdują się we wschodniej części archipelagu, najbliżej Sahary. Ich klimat jest suchy i ciepły, kształtują go prądy powietrzne docierające znad Afryki Północnej. 

Zaletą podróżowania zimą na Wyspy Kanaryjskie jest to, że jest tam znacznie mniej turystów niż w szczycie sezonu, a dodatkowo noclegi są o wiele tańsze niż latem. Można zarezerwować miejsca noclegowe odpowiadające naszym wymaganiom przez Internet, a ich bardzo duży i wygodny wybór znajdziemy na stronie internetowej edom.pl .

Hiszpania zimą ma wiele uroku – pozwala zapomnieć o mrozie i śniegach w kraju oraz umożliwia bezproblemowe, swobodne zwiedzanie głównych atrakcji turystycznych z Barceloną i jej gotyckimi ulicami na czele.