Na Gdańskim Chełmie wyjątkową przestrzeń dla siebie chcieli stworzyć młodzi rodzice - Jacek i Natalia. Właścicielom zależało w szczególności na tym, aby 97 metrów kwadratowych ich mieszkania było jak najbardziej funkcjonalne. O osiągnięcie zamierzonego poprosili Darię Przewłócką - projektantkę wnętrz, absolwentkę wydziału architektury na Politechnice Gdańskiej. 

W mieszkaniu znajduje się kilka ciekawych i nieoczywistych rozwiązań. Salon i część sypialnianą oddzielają przesuwane drzwi, które ukryte zostały w plecach biblioteki. W otwartej przestrzeni umieszczono ażurową ścianę w loftowym stylu, na której zawieszono telewizor. Tuż pod nim znalazła się murowana donica, z mnóstwem żywych kwiatów. Zazwyczaj w takich miejscach spotykamy po prostu klasyczne szafki rtv. Ściany w salonie zdobią delikatne sztukaterie, natomiast te, na których znajduje się duże balkonowe okno zostały pokryte czerwoną cegłą, co nadaje tej eleganckiej przestrzeni delikatnie industrialnego klimatu. Jednak pierwsze skrzypce gra tu ciemną tapetę z Livingwalls by Patel z intensywnym motywem kwiatowym.

Elementy zieleni przenikają także do urządzonej na czarno-biało kuchni. Małżeństwo postawiło w niej na klasykę w postaci szarych, frezowanych frontów. Kolor pojawia się w dodatkach (czajnik, krzesła przy wyspie) Łazienkę natomiast zdobi kwiatowa tapeta (konsekwencja we florystycznych wyborach) oraz biała lamperia, również z elementami delikatnej sztukaterii.