Ostatnio mamy szczęście do pięknych wnętrz w niebieskościach (sprawdźcie tylko realizacje, które pokazywaliśmy w ostatnim miesiącu: TUTAJ i TU). Dziś wracamy z kolejnym mieszkaniem, w którym błękit i granatowy odgrywa wiodącą rolę. To wnętrze na poznańskim Dębcu zaprojektowane przez Julię Bogdziewicz i Anię Bogdziewicz z Bogdziewicz Studio.

Czas na zmiany

Na 72m2 mamy kuchnię z salonem, dwie sypialnie, łazienkę oraz osobną toaletę. Po wyprowadzce syna inwestorzy postanowili tu na nowo zaaranżować przestrzeń, jednak bez konieczności wprowadzania dużych zmian w pierwotnym układzie funkcjonalnym. I tak pokój syna został przekształcony w nową sypialnię, natomiast drugi pokój pełni teraz funkcję domowego biura.

Strefa dzienna

Styl? Klasyczna elegancja. Salon łagodnie połączony z kuchnią to przestrzeń pełna tradycyjnego szyku. Na szarej sofie ułożono aksamitne poduchy, tuż obok stanął ażurowy regał na książki i pamiątki. Pod oknem znalazło się miejsce na stół i niebieskie krzesła w welurowej tapicerce. Na nimi zawisła dobrze znana naszym czytelnikom lampa Vertigo. Ściany ozdobiono dyskretną sztukaterią. Zawisły na nich obrazy młodej malarki Julii Deptuły. Przy przejściu do kuchni znalazło się miejsce na granatową komódkę i porcelanową lampę w kobaltowy wzór. Znad tego zestawu na salon czule spogląda nestorka rodu. Zdjęcie będące cenną pamiątką i jednocześnie ozdobą salonu wykonano w 1916 roku.

Kremowa kuchnia z kolekcją porcelany

W kuchni dyskretną urodą czarują kremowe fronty, mozaika Dunin i blat ze spieku kwarcowego marki Laminam (wzór Pietra Grey). Najmocniej uwagę przyciąga jednak kolekcja porcelany. Pani domu to pasjonatka designu i sztuki - od lat kolekcjonuje ceramiczne perełki, a każda jej filiżanka opowiada swoją wyjątkową historię. - Projektując wnętrza zawsze kierujemy się potrzebami naszych klientów. To przede wszystkim ludzkie  pasje i emocje są w centrum naszych zainteresowań. Dlatego zawsze staramy się aby kreowana przez nas przestrzeń odzwierciedlała upodobania jej właścicieli - podkreśla Julia Bogdziewicz.

Łazienka

W łazience zaszło chyba najwięcej zmian. Prysznic zastąpił wannę, a dzięki przesunięciu otworu drzwiowego powstała zabudowa na całą szerokość ściany kryjąca w swoim wnętrzu między innymi pralkę i suszarkę. Mocnym akcentem są tu geometryczne płytki na podłodze. Do ich wzoru swoim kształtem nawiązują płytki ścienne od Wow Design. Pozostałe ściany wykończone zostały mikrocementem w kolorze złamanej bieli, a całość uzupełnia wielkoformatowe lustro.