Andrzej Bargiel to polski narciarz wysokogórski, który zasłynął swoimi zjazdami z wierzchołków K2 oraz Broad Peak. Teraz nasz skialpinista chce zjechać z najwyższej góry świata bez wspomagania tlenowego. Jego wyprawa Everest Ski Challenge już się rozpoczęła. Poszczególne jej etapy można śledzić na instagramie narciarza. Andrzej Bargiel pokazał tam też wyjątkowe narty, na których zamierza zjechać z Mount Everestu. Zaprojektował je Jan Bajtlik. Narty są czarne, a na nich polski grafik umieścił białe motywy inspirowane tradycyjną, góralską parzenicą. 

“Projekt pomalowania nart dla Jędrka powstał spontanicznie podczas naszej rozmowy kilka dni przed wylotem na Everest Ski Challenge. Obok tego czym się zajmuję na co dzień moją pasją jest wspinanie, narciarstwo i bieganie po górach. Zawsze ceniłem u Jędrka nie tylko niesamowitą wydolność organizmu, jego osiągnięcia, ale przede wszystkim wizjonerskie podejście i szacunek do ludzi, gór i nart. Graficzne znaki są inspirowane wzorami parzenicy góralskiej. Wyabstrahowana forma ludowego ornamentu przy zmianie kontekstu nabiera nowych znaczeń. Na jednej narcie widać sylwetę Jędrka - narciarza z uniesionymi rękoma w geście zwycięstwa, a nad nimi znak głowy kozicy. Na drugiej narcie sylwetkę człowieka - Bartka pilotującego drona, który jest nad nim. Narty pomalowałem będąc w Chamonix”. - napisał Bajtlik.

Narty w przyszłości trafią na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Andrzejowi życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki za powodzenie wyprawy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Na wyprawie Everest Ski Challenge nie mogło zabraknąć nart, które pomalował dla mnie twórca ilustracji @janbajtlik Z Jankiem poznaliśmy się w 2018 przy okazji K2 Ski Challenge kiedy poprosiłem go o zaprojektowanie kasku. Dziękuję Janek. Wszystkie prace powstałe w ramach kolaboracji z artystami zostaną przekazane na aukcje charytatywne, a ich dochód zostanie przeznaczony na cele dobroczynne. . “Projekt pomalowania nart dla Jędrka powstał spontanicznie podczas naszej rozmowy kilka dni przed wylotem na Everest Ski Challenge. Obok tego czym się zajmuję na codzień moją pasją jest wspinanie, narciarstwo i bieganie po górach. Zawsze ceniłem u Jędrka nie tylko niesamowitą wydolność organizmu, jego osiągnięcia, ale przede wszystkim wizjonerskie podejście i szacunek do ludzi, gór i nart. Graficzne znaki są inspirowane wzorami parzenicy góralskiej. Wyabstrahowana forma ludowego ornamentu przy zmianie kontekstu nabiera nowych znaczeń. Na jednej narcie widać sylwetę Jędrka - narciarza z uniesionymi rękoma w geście zwycięstwa, a nad nimi znak głowy kozicy. Na drugiej narcie sylwetkę człowieka - Bartka pilotującego drona, który jest nad nim. Narty pomalowałem będąc w Chamonix”. @janbajtlik . . On Everest Ski Challenge expedition, the ski’s which were painted by @janbajtlik are a major thing. We have met with Janek in 2018 before the K2 Ski Challenge, when I asked him to design my helmet. All collaborative projects will be donated to a charity auction. . . #everestskichallenge #andrzejbargiel #suntleones #janbajtlik Łukasz Stebelski

Post udostępniony przez Andrzej Bargiel (@andrzejbargiel) Wrz 15, 2019 o 11:42 PDT