Targi startują 3 października 2019 i potrwają cztery dni. Już po raz trzeci zagości na nich Karim Rashid, nazywany czasami księciem plastiku. To niezwykle płodny twórca, który zaprojektował ponad cztery tysiące produktów. Magazyn „Time” okrzyknął Rashida najsłynniejszym projektantem sztuki użytkowej obu Ameryk. Gościem specjalnym targów będzie także Job Smeets ze Studia Job uznanego przez „Financial Times” za jedno z najbardziej wpływowych w świecie designu. Kolejne nazwisko, które pojawi się podczas tegorocznej edycji Warsaw Home, to Marcus Fairs – redaktor naczelny „Dezeen”, największego portalu o wyposażeniu wnętrz i architekturze.

Pozostałe gwiazdy zaproszone przez organizatorów Warsaw Home to Stefan Diez, Luca Nichetto, Christophe Pillet, Matteo Cibic, Matti Klenell, Nelson Ruiz-Acal, Cate Högdahl, Richard Hutten, Jaime Beriestain, Daniel Svahn, Sylvain Willenz, Jakub Pollág, Václav Mlynář i David Trubridge. Większość z nich wystąpi na scenie Design Forum, gdzie w tym roku będą poruszane tak niezwykle aktualne tematy jak idea zrównoważonego rozwoju w designie, co-living czy biofeeling. Wszystkie z nich subtelnie nawiązują do przewodniego motywu tegorocznych targów – „Jestem”. Slogan ten w zamyśle organizatorów ma sugerować skupienie się na własnej roli w budowaniu wspólnoty, zaprasza do aktywnego uczestnictwa, dialogu i świadomego podejścia do designu. 

Od samego początku targów odbywa się nie tylko Design Forum, ale także Poland Design Festival – święto lokalnych firm produkujących w krótkich seriach. Z każdą edycją Warsaw Home pojawia się jednak coś zupełnie nowego, coś, czego wcześniej nie było. Twórczyni Warsaw Home Kasia Ptak nie kryje, że zaangażowała się również w Warsaw Design Week, podczas którego odbędą się liczne wydarzenia związane z designem, architekturą, sztuką i lifestylem. 

Podczas tegorocznej edycji wystawi się około 700 firm z Polski i całego świata. Na miłośnikach designu wrażenie z pewnością zrobią stanowiska topowych światowych marek Moroso, Magis, Ton czy Pedrali. Wśród polskich producentów odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć produkty Balmy, Noti, Befame, Halupczoka czy Tubądzina. Będziemy także i my! Już teraz gorąco zapraszamy Was do odwiedzenia standu ELLE Decoration Polska na Warsaw Home. Do zobaczenia!