AD ROOMS to zupełnie nowy program podczas targów ARENA DESIGN. W tym roku w jego ramach 70-metrową przestrzeń zaprojektuje duet chmara.rosinke.


chmara.rosinke to Ania Rosinke i Maciej Chmara, utytułowany duet projektantów wyspecjalizowany w tworzeniu unikalnych wnętrz i przedmiotów. Instalacja zaprojektowana przez nich specjalnie na ARENA DESIGN to przestrzeń wystawiennicza (70 metrów kwadratowych) przywodzącą na myśl abstrakcyjne pokoje mieszkalne. Podstawą koncepcji jest stworzenie wystawy otwartej na zwiedzających, pozwalającej im wnikać w nią, oglądać projekty z różnych perspektyw i wysokości. Pochylnie i schody wmontowane w architekturę pawilonu umożliwiają widzowi przejście przez wystawę na różnych poziomach. Ta zmiana perspektywy pozwala testować różne punkty widzenia, miejsca obserwacyjne, poszukiwać obiektywnego wglądu w przestrzeń. 

Zewnętrzne ściany instalacji sięgające 150 cm (poziomu wzroku) są zamknięte i zbudowane z półprzezroczystych płyt komorowych. Dzięki temu widać przez nie jedynie wierzchołki mebli. Ta częściowa dostępność kusi, zachęca do wejścia do pawilonu. Naturalne barwy architektury wystawy (drewno sosnowe, czarne płyty sklejki, półprzeźroczyste płyty z poliwęglanu, podłoga z betonu) budują kontrastowe tło dla wielokolorowych obiektów. Dwie quasimieszkalne przestrzenie (jadalna i przeznaczona do relaksu) wypełniają produkty i prototypy produktów zaprojektowane przez chmara.rosinke w ostatnich latach, między innymi zrealizowana dla The Prix Émile Hermès leżanka „timber daybed”, znajdujący się w kolekcji muzeum MAK w Wiedniu żyrandol „you make it Europe”, krzesło i stół CF02 czy kolekcja szkła YUNO. Znaleźć tu będzie można też dwa nowe projekty duetu: mobilną kuchnię („neo modernist kitchen” pokazywaną w zeszłym roku podczas wystawy chmara.rosinke w Kunstgewerbemuseum w Berlinie i na Salone del mobile) oraz prezentowaną w tym roku na Stockholm Furniture Fair nową kolekcję oświetlenia DKS. Absolutne must see tegorocznych targów! Polecamy uwadze.

Panel dyskusyjny z udziałem projektantów i naszej redaktor naczelnej Małgorzaty Szczepańskiej już 26.02 o 14:00.  Zapraszamy!

ARENA DESIGN 2020, 25-28 lutego 2020, Międzynarodowe Targi Poznańskie