Dziś odwiedzamy Waszyngton. W samym sercu dzielnicy Adams Morgan, w neoklasycznym budynku dawnego kościoła powstał niedawno hotel Line DC. To ponad 200 pokoi gościnnych, bary, kawiarnia i restauracje oraz imponujące lobby z oryginalnym żyrandolem wykonanym ze starych organów.

Nam najbardziej spodobały się hotelowe pokoje zaprojektowane przez  Sydell Group and INC Architecture & Design . Dlaczego? Są pełne niestandardowych rozwiązań, pięknych mebli wykonanych na specjalne zamówienie lub vintage, a do tego dzieł sztuki. Na ścianach Line DC zawisło bowiem blisko 3000 fotografii i obrazów pochodzących w większości z kolekcji lokalnych artystów. Nasz hit? Piękne, dębowe biurka i mosiężne ramy łóżek! Wisienką na torcie są małe biblioteki, które powstały w niektórych apartamentach. 

W całym hotelu pozostawiono wiele starych, kościelnych elementów: między innymi drewniane parkiety, ławki, które pełnią teraz rolę siedzisk w holu, miedziane drzwi wejściowe i oryginalne, wysoko sklepione sufity. Jeśli wybieracie się do stolicy USA, to z pewnością miejsce w którym warto się zatrzymać. Jeśli nie na nocleg to chociażby na degustację miejscowych specjałów w różnych lokalach hotelowego lobby.