Ciekawe mieszkanie młodego architekta Wojciecha Nowaka pokazywaliśmy Wam już jakiś czas temu TUTAJ. Teraz nadarza się okazja, by wnętrzu przyjrzeć się z całkiem bliska, a właścicielowi zadać kilka pytań. Będzie to możliwe dzięki festiwalowi Otwarte Mieszkania. Swoje progi otworzy również ponad trzydzieści innych domów, kawalerek i pracowni artystycznych. Będą to między innymi: pięknie usytuowana pracownia malarska matki i córki, czyli Anny Westner-Karpowicz i Katarzyny Karpowicz, czy Willa Spissów zaprojektowana przez słynnego architekta Adolfa Szyszko-Bohusza. Po każdym z wnętrz uczestników oprowadzi jego właściciel lub projektant, dzięki czemu centralnym punktem wizyty staje się spotkanie gości i gospodarzy.

Oprócz tego w ramach Festiwalu będzie można uczestniczyć między innymi w spacerze po dachach Kazimierza czy wyjątkowym koncercie - improwizacji muzycznej inspirowanej konkretnym wnętrzem, a także zostawić swój ślad na mapie sentymentalnej Krakowa, która będzie czekała na uczestników w Centrum Festiwalowym w Kamienicy Szołayskich, - oddziale Muzeum Narodowego, przy placu Szczepańskim. 

Wszystko to wydarzy się podczas dwóch majowych weekendów (11-12 oraz 18-19 maja). Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa. Do części lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na kilka dni przed Festiwalem. Szczegółowego programu szukajcie na stronie organizatora - fomkrakow.pl