Wycieczki śladami znanych filmów i seriali zyskują na popularności, ale nie trzeba być wytrawnym podróżnikiem, aby poczuć się jak na planie zdjęciowym. Zdeklarowani domatorzy również mogą przenieść się za kulisy ulubionych produkcji. Pod warunkiem że mają na koncie sporo oszczędności. W przeszłości po uiszczeniu odpowiedniej opłaty można było poczuć się m.in. jak Kevin McCallister czy Carrie Bradshaw. Na popularnych serwisach rezerwacyjnych przebierałyśmy wśród propozycji rodem z „Barbie”, „Zmierzchu” i „Krzyku”. A jeśli od znanych z ekranu wnętrz wolicie rozpoznawalne twarze zawsze miałyście możliwość zatrzymać się w domku gościnnym Gwyneth Paltrow

Dom z „Sex Education” trafił na sprzedaż. Fani serialu Netfliksa mogą zamieszkać jak Otis Milburn

Za to ostatnio na rynku pojawiła się gratka dla miłośników serialu „Sex Education”. Netflix zaprosił subskrybentów do Moordale w 2019 roku. Od początku było wiadomo, że świat przedstawiony jest mieszanką brytyjskich realiów z tradycją amerykańskich teen dram. Słynne liceum ulokowano w murach opuszczonego Uniwersytetu Caerleon w Walii. Szerokie kadry ukazywały malowniczą dolinę rzeki Wye. A na dom głównego bohatera wytypowano utrzymaną w skandynawskim stylu posiadłość The Chalet we wsi Symonds Yat. To właśnie na tamtejszym tarasie poronną kawę popijała seksterapeutka Jean i idący w jej ślady syn Otis Milburn. Właściciel domu nie tylko ugościł na podwórzu kamery, ale także udostępnił charakterystyczny obiekt urlopowiczom.

Po kilku latach od premiery odcinkowej produkcji postanowił jednak na stałe przekazać klucze nowym domownikom. Posesja została wystawiona na sprzedaż za 1,5 miliona funtów, czyli niemal 8 milionów złotych.

Co prawda w środku nie uświadczymy dekoracji wyselekcjonowanych przez scenografów Netfliksa (te sceny zostały nagrane w studiu), ale trzeba przyznać, że wnętrza prezentują się równie przytulnie co na ekranie. Agenci nieruchomości kuszą potencjalnych kupców zacisznym położeniem wśród zielonych lasów, oranżerią, szklarniami, pięcioma sypialniami i trzema łazienkami. Historia budynku sięga XVIII wieku. Początkowo pełnił funkcję rybackiej chatki. Po remoncie z 2002 roku stał się wygodnym lokum dla dużej rodziny, a w ostatnich latach – prawdziwą atrakcją turystyczną. Chętnych na zakup podobno nie brakuje.