Według ekonomistów z raportu New York Times na dom filmowej rodziny w 1990 roku (czyli w roku premiery komedii) mogło sobie pozwolić tylko 1% gospodarstw domowych. Roczny dochód musiałby wynosić wówczas około 305 000 dolarów, a w 2022 roku 665 tysięcy dolarów, czyli nieco więcej niż 2,6 miliona złotych.

fot. materiały prasowe

Ile kosztuje dom rodziny z filmu „Kevin sam w domu”? Znamy odpowiedź

Obecna wartość rynkowa posiadłości jest szacowana na około 2,34 miliona dolarów, czyli więcej niż 9 milionów złotych. Kultowy dom został wystawiony na sprzedaż w maju 2011 za 2,4 mln dolarów i ostatecznie sprzedano go w marcu następnego roku za sumę 1,56 mln dolarów.

Majątek McCallisterów z filmu „Kevin sam w domu”

New York Times zagłębił się również w to, jak McCallisterowie mogli sobie pozwolić na imponującą willę i nie mniej skromny świąteczny urlop.

Niektórzy sądzą, że mama Kevina, Kate (w tej roli Catherine O'Hara) była projektantką mody, co sugeruje obecność manekinów w domu. Jej mąż, Peter McCallister (John Heard), był prawdopodobnie biznesmenem, bo jak powiedział, zajmował się „bezpiecznymi zakładami”.

Jednak najbardziej zamożną postacią w filmie był... wuj Rob. To on w drugiej części filmu zapłacił za wszystkie bilety do Paryża. Przypominamy — dorośli podróżowali pierwszą klasą. Tak, to nie wszystko. Pozwolili sobie na spore mieszkanie z widokiem na wieżę Eiffla.

Sam Kevin nocował w jednym z najdroższych hoteli w Nowym Jorku - Plaza Hotel. Znajduje się on przy 5th Avenue i samym Central Parku. Pozwoliłyśmy sobie zerknąć na ceny pokoi i... zaczynają się od 3000 złotych za noc

Wydaje się wam to utopijne? Owszem. Jednak nie zmienia to faktu, że „Kevin sam w domu” jest częścią świątecznej tradycji. Nie możemy się doczekać, by z zimową herbatą i pierniczkami, ponownie prześledzić losy McCallisterów.