Dla fanów kina i nie tylko

Pod koniec roku rozglądamy się za kalendarzami na kolejny rok. Zamiast klasyka warto pomyśleć o ręcznie szytym notatniku z piękną kolorową okładką, ale nadal w minimalistycznym stylu. Takie cudo znajdziecie w ofercie marki I believe in paper. Co więcej, znajdziecie w nim wybór filmów Tomka Kolankiewicza, filmoznawcy i dyrektora artystycznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni..

"Przypomnij sobie 30 pereł światowego kina i pamiętaj: każdy dzień jest dobry, żeby obejrzeć film" - można przeczytać na stronie. Zgadzamy się z tym w 100%!

Do odkrywania cudów

Idealna pozycja dla każdego, kto przymierza się do świadomej zamiany: życiowej, zawodowej, a nawet duchowej lub fizycznej. Pomysłodawczyni planera - Ewelina Stępnicka z przesłania: "Jesteś cudem do odkrycia, a nie problemem do naprawienia" utworzyła autorską metodę warsztatów i kursów, które opierają się na doświadczeniu, uczeniu i rozwijaniu się, a nie naprawianiu. Pięknie wydany planer, pomaga odkryć własny cud istnienia. Dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, a w środku m.in.: inspirujący cytat na każdy dzień, ćwiczenia które pomogą w odkrywaniu siebie, planowaniu celów, a także codziennej pielęgnacji ciała, umysłu i duszy. 

Przewodnik spełnionych marzeń

Hawajscy uzdrowiciele każdego dnia odpowiadają na pytanie: Jak dziś wniosłem światło w życie innych ludzi? "Światło" rozumiane jako wdzięczność, troska, zrozumienie i współczucie. Każdy z tych odruchów zbliża nas w stronę Aloha - miłości we wszystkich obszarach życia. Dziennik Światła, nie jest typowym plannerem, bo zaprojektowany jest tylko na 100 dni. Proces zaczyna się od napisania listu do siebie, to pozwala wyznaczyć cele, potem wystarczy spisać marzenia i przez kolejne 99 dni uzupełniać strona, po stronie. Świetnie organizuje dzień i przypomina, by świadomie kierować swoją uwagę, a do tego jest pięknie wydany. 

Niezniszczalny, z mapą i kieszonką 

Rok w tym kalendarzu trwa 15, a nie 12 miesięcy, dlatego że zaczyna się od października 2023.Jest idealnym rozwiązaniem dla zabieganych specjalistów, którzy gubią wszystko, co możliwe. Plastikowa okładka (w 60% powstała z recyklingu) ma kieszonkę z suwakiem, w której można przechować: bilety, długopisy, a nawet smartfona - można go obsługiwać dotykowo przez okładkę! W kalendarzu zaznaczone są międzynarodowe święta, a na ostatnich stronach znajdują się plany metra siedmiu metropolii, m.in.: Berlina, Paryża, Londynu, czy Japonii. Już wiesz dokąd z nim polecisz? 

Rok pełen inspiracji z Reginą Brett

Przełomowym punktem w dziennikarskiej karierze Reginy Brett, był cykl 45 felietonów, w których opisała między innymi swoją zakończoną zwycięstwem walkę z rakiem piersi. Kilka lat później, zostały wydane w formie książki pt.: "Bóg nigdy nie mruga". Tym razem Regina Brett przygotowała wyjątkową pozycję, starannie opracowany terminarz, notatnik i uniwersalny kalendarz na dowolny rok w jednym. Jest w nim miejsce na zaplanowanie całego tygodnia oraz codzienne zapiski. Znajdziecie w nim 52 inspirujące teksty, pytania nad którymi warto się zastanowić, ćwiczenia oraz afirmacje, które pozwolą inaczej spojrzeć na życie i świat.

Jaśnie Plan 

Został stworzony z miłości do polskiego dizajnu. Pięknie zaprojektowany, z twardą okładką i elegancką wyklejką z papieru powstałego z odpadów kawy. Planner wystarczy na 12 miesięcy, jest niedatowany i bardzo prostu w użyciu. W środku jest m.in.: miejsce na własną ocenę zadowolenia z życia, planowanie, refleksję i praktykę wdzięczności. Super dodatkiem są cytaty z kultowych polskich filmów. Sprawdzi się jeśli chcesz zapanować nad własnymi celami, wyrobić dobre nawyki oraz zainspirować się do działania. Jaśnie Panie! Przyznajcie, że wygląda jak plan doskonały, prawda?

Moleskine - przepis na życie

Passion Journals to kolekcja kultowej marki Moleskine przeznaczonej dla ludzi z pasją. Czerwonym  - jak papryczka chili, będą zachwyceni miłośnicy jedzenia i gotowania, którzy nie mają głowy do spamiętania wszystkich ulubionych przepisów. W notesie znajdziecie pomocne i niezbędne informacje, np.: miary kuchenne, wagi oraz przeliczniki. Podzielony jest na sekcje tematyczne, dzięki temu wszystkie przepisy pozostaną uporządkowane. Ładnym dodatkiem są naklejki związane z kuchnią. 

Elegancki i personalizowany 

Notes w skórzanym etui, został wykonane ręcznie. Okładki dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych: czerwona, czarna, granatowa i mocca. Zdobią je srebrna lub złota koniczyna - jedna z najbardziej rozpoznawalnych symboli marki Lilou. Wewnątrz znajdują się dwie komory, idealnie dopasowane do wkładu kartkowego lub kalendarza oraz przegródka na wizytówki i uchwyt na długopis. Na zamówienie, notes można spersonalizować ozdabiając go kaligrafowanymi inicjałami. Główną zaletą notesu jest: trwałość, lekkość, elegancki look i personalizacja. 

Notesy, planery czy kalendarze, w przeciwieństwie do smartfonu nie wymagają ładowania i zawsze jest pod ręką. Dodatkowo, korzystanie tradycyjnych papierowych rozwiązań, może być ułatwieniem dla niektórych osób w redukowaniu czasu spędzonego na surfowaniu po sieci oraz wspierać rozwój nawyku regularnego planowania.