Filmy świąteczne to absolutne hity w ostatnim kwartale roku. Część z was włącza je już na początku listopada, gdy w telewizji pojawiają się wreszcie (a może już?) pierwsze spoty reklamowe związane z nadchodzącą gwiazdką, a stacje radiowe powoli raczą nas kultowymi piosenkami typu "Last Christmas" zespołu Wham!, czy "All I Want for Christmas Is You" w wykonaniu Mariah Carey. Inni, bardziej cierpliwi czekają do grudnia. Wiemy, że co roku wpisujecie do wyszukiwarki "najlepsze filmy świąteczne", dlatego postanowiliśmy zrobić nasz własny, subiektywny ranking. W tym zestawieniu na filmy świąteczne znalazły się klasyki tego gatunku, ale jest też kilka mniej znanych produkcji. Przyznacie się, ile razy oglądaliście "Kevina samego w domu", "To właśnie miłość", czy "Holiday"? Pewnie przynajmniej z 10 razy (jak nie więcej!). Jak wygląda recepta na najlepsze filmy świąteczne? Historia musi wciągać, dialogi powinny składać się z dowcipów na poziomie, ale i sprawić, że niejedna łza zakręci się w oku. Najważniejsze jest jednak przesłanie: czasem miłość czai się tuż za rogiem, a rodzina to nie jest tylko rzecz nabyta - warto o niej zawsze pamiętać. Zgadniecie jaki jest nasz ulubiony film świąteczny? Nie będziemy ukrywać: to wspomniany już "Holiday". Cameron Diaz, Jude Law, Kate Winslet i Jack Black perfekcyjnie wcielili się w swoje role. Jest zabawnie, ale i wzruszająco - w sam raz na idealny film świąteczny. Co ciekawe, również Netflix zauważył popularność tego gatunku, dlatego co roku na tę popularną platformę streamingową trafiają kolejne zabawne i przy tym wzruszające filmy świąteczne. Zobaczcie proponowane przez nas filmy świąteczne, które nigdy się nie znudzą!

Filmy świąteczne na Netflix. Poznaj najpopularniejsze tytuły >>

Zobacz też:Filmy świąteczne. Ciekawe tytuły do obejrzenia na gwiazdkę >>

1. Najlepsze filmy świąteczne: "Kevin sam w domu"

To hit każdych Świąt! Film opowiada historię Kevina, który przez pomyłkę zostaje sam na święta w domu. W tym czasie okolicę nawiedza dwóch włamywaczy, którzy nie zdają sobie sprawy, że wpadli w poważne tarapaty.

Produkcja z 1990 roku, do Polski dotarła dopiero dwa lata później. Od tego czasu rokrocznie puszczana jest w telewizji. To już tradycja! A dla tych, którzy mają już dość tej historii, zawsze mogą obejrzeć "Kevin sam w Nowym Jorku".

W rolach głównych: Macaulay Culkin, Joe Pesci i Daniel Stern.

Zobacz też: Jak zapakować prezent? >>

"Kevin sam w domu" zostanie wyemitowany w Święta! Kiedy? Znamy datę emisji >>

 

10 najlepszych filmów świątecznych. Zobacz pozostałe tytuły >>