Neon, reżyseria Eric Bednarski, film dostępny bezpłatnie na platformie VOD i w zasobach NINATEKI
Historia warszawskich neonów z PRL-u w pigułce. Nostalgiczna i fascynująca podróż śladami najbardziej charakterystycznych świetlnych reklam w stolicy. 

Abstrakt: Sztuka designu, osiem odcinków serialu dokumentalnego do obejrzenia na platformie Netflix.
Dobrze skrojona opowieść o procesie twórczym i pracy designerów oraz o  ich wpływie na życie innych ludzi. Trendy, technologie, wizjonerstwo, innowacje, emocje - to wszystko znajdziemy na ekranie.

Frida, reżyseria Julie Taymor, do obejrzenia na HBO GO
Biograficzny film opowiadający o życiu meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. Meksyk, pasja, choroby, siła woli, cierpienie, związek z Diego Riverą, Leon Trocki i oczywiście malarstwo-fenomen.

Najbardziej niezwykłe domy świata, serial do obejrzenia na Netflixie.
Architekt Piers Taylor wraz z aktorką i miłośniczką niebanalnych nieruchomości Caroline Quentin przemierzają świat, by zobaczyć nietypowe domy w najdalszych i najbardziej bajkowych jego zakątkach.

Twój Vincent, reżyseria Dorota Kobiela i Hugh Welchman.  
Brytyjsko-polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską z 2017 o życiu i śmierci Vincenta van Gogha. Wizualna perełka. Szukajcie go na TVP Kultura (ostatnio w specjalnym paśmie edukacyjnym dla uczniów na kwarantannie). Jest też na Netflix. 

How Much Does Your Building Weigh, Mr Foster? reżyseria: Carlos Carcas, Norberto López Amado, od czasu do czasu w programie Planete +
Dokument o jednym z największych architektów naszych czasów. Norman Foster opowiada o woje pracy, inspiracjach, wyzwaniach. 

Universam Grochów, reżyseria Tomasz Knittel, do obejrzenia bezpłatnie w zasobach NINATEKI
Uniwersam Grochów to nieistniejąca już galeria handlowo-usługowa na warszawskiej Pradze, a jednocześnie fenomenem z pogranicza urbanistyki i socjologii. Tomasz Knittel pokazuje, jak wielką pustkę pozostawiło dla lokalsów zburzenie tego budynku w 2016 roku.

Szkice Franka Gehry, reżyseria Sydney Pollack, od czasu do czasu w programie Planete +
Amerykański dokument z 2006 roku poświęcony życiu i twórczości wybitnego architekta Franka Gehry'ego.

Powidoki, reżyseria Andrzej Wajda, do obejrzenia na Netflix
Ostatni film w dorobku Andrzeja Wajdy. To biografia polskiego malarza Władysława Strzemińskiego, współzałożyciela i wykładowcy w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Warto, szczególnie dla zdjęć Pawła Edelmana.  

Owoce sztuki - historia martwej natury, reżyseria Liam McArdle, do obejrzenia na TVP Kultura 18.03 o 18:00
Brytyjski dokument, który ucieszy wszystkich fanów malarstwa. Poznamy historię martwej natury - od pompejskichmalowideł ściennych, przez prace Caravaggia, Cezanne'a, aż po kubistyczne arcydzieła Picassa.

Modigliani, pasja tworzenia, reżyseria Mick Davis, do obejrzenia na platformie VOD
Biograficzny film o ostatnim okresie życia artysty Amedeo Modiglianiego. Spojrzenie na związek z Jeanne Hebuterne, konflikt z Picassem i życie paryskiej bohemy.