Fanów książkowego i filmowego cyklu przygód Harrego Pottera z pewnością zainteresuje fakt, że oto posiadłość, która w sadze odegrała rodzinny dom czarodzieja, została właśnie wystawiona na sprzedaż. To w tym domu w Dolinie Godryka mieli mieszkać James i Lily Potter, to tu urodził im się syn i to tu spotkał ich smutny koniec z rąk Voldemorta. Małego Harrego z tej posiadłości wyratował półolbrzym Hagrid i umieścił u wujostwa. W filmie Harry Potter i Insygnia Śmierci ten dom można zobaczyć z choinką w oknie. Po jego przeciwnej stronie znajduje się zaś cmentarz.

Tak naprawdę ta urocza i zabytkowa posiadłość zwana De Vere House znajduje się w Lavenham, malowniczej wiosce położonej ponad 100 kilometrów na północ od Londynu. W tym miescu przetrwało sporo domów aż ze średniowiecza, a De Vere House jest jednym z najpiękniejszych. Ta nieruchomość pochodzi z czternastego wieku i ma sześć sypialni, salon, jadalnię, łazienki, garderobę i dwie kuchnie. W środku uwagę zwracają piękne sufity z drewnianymi balami, kamienne schody, ścienne malowidła oraz klimatyczne kominki. Atrakcją są drzwi wejściowe z rzeźbionymi emblematami. Wzmianki o nich pojawiają się w przewodnikach po architektonicznych skarbach Wielkiej Brytanii. Na tyłach domu znajdują się taras oraz ogród obsadzony między innymi irysami, różyczkami i lawendą. 

Ktokolwiek zamarzy o tym, by zamieszkać w rodzinnej posiadłości Harrego Pottera będzie musiał liczyć się ze sporym wydatkiem. Posiadłość jest obcnie w ofercie londyńskiego biura sprzedaży nieruchomości Carter Jonas i kosztuje 995 000 tysięcy funtów.