Znudzeni bielą i szarościami we wnętrzach? Mamy dziś dla Was solidną dawkę bordo i granatu i to na 45 metrach kwadratowych tego katowickiego mieszkania. Autorami tego projektu są Aleksandra Grzonka, Natalia Kuna, Monika Kral i Ewa Łuźniak-Graca z pracowni architektury Cechownia. 

Układ funkcjonalny mieszkania został niejako narzucony przez dewelopera. Ze względu na piony instalacyjne nie został on zmieniony. Aby jednak mieszkanie nabrało optycznie "przestrzeni" i dodatkowo oryginalnego charakteru zastosowano szklaną przegrodę pomiędzy sypialnią, a łazienką. 

Przestrzeń dzienna to salon połączony z aneksem kuchennym. Bordowa zabudowa kuchenna mocna odcina się na neutralnym tle i łączy płynnie z bordową ścianą tuż obok. Nieopodal stanęła aksamitna, granatowa kanapa - kolejny, bardzo wyrazisty akcent w tej przestrzeni. Są też jasne meble (szafka telewizyjna, stół). Całość uzupełniają czarne dodatki: krzesła, stolik kawowy. Do sypialni wchodzimy z holu przez "ukryte" drzwi. Mamy tu duże łóżko z tapicerowanym zagłówkiem w geometryczne kształty, mały kącik do pracy przy biurku i szafę. Stąd już tylko krok do łazienki z kaflami ORNAMENTA METAFISICO i oryginalną, stojącą umywalką. Motywem przewodnim w całym mieszkaniu są okrągłe i kuliste elementy: klosze oświetlenia w salonie, lustra, motyw koła na płytkach, przycisk do papieru, wieszak na ubrania czy cylindryczna pufa.